Які бувають види деструктивних стосунків? Про це говорили комік і ведучий Євгеній Янович та психолог Спартак Суббота в YouTube-проекті Подкаст терапія. Усе найцікавіше дізнавайся в нашому матеріалі детальніше.
У світі майже немає здорових стосунків! Про це заявив лікар-психіатр та кандидат психологічних наук Спартак Суббота. Проте він також розповів про види деструктивних стосунків.
Деструктивні — це такі, в яких хтось із пари або обидва страждають на постійній основі. Найпоширенішим прикладом таких стосунків є співзалежні. Експерти пояснили, як виявити деструктивні стосунки.
Співзалежність у стосунках — це вторинна вигода у стосунках із залежною людиною. Наприклад, жінка відчуває значимість та безпеку поряд із людиною, в якої є алкогольна залежність, — розповідає Спартак.
Це відбувається тому, що один із партнерів реалізовує себе як рятівника. У цьому випадку жінка стала співзалежною, бо має вторинну вигоду від залежності свого чоловіка.
У деструктивних стосунках часто лунають фрази: “Хто, якщо не я?” або “Ти без мене нічого не зможеш”.
Зазвичай співзалежний партнер жаліється на ситуацію, але й не хоче, щоб людина поряд вилікувалась від залежності.
Симбіотичні стосунки — це ще один поширений вид деструктивних взаємин. Говорячи простіше, це історія про “дві половинки одного цілого”.
За таким сценарієм злиття та невідокремленості людина почувається залежною від іншої та не може бути самостійною у стосунках.
Люди у симбіотичних стосунках не знають, як дати собі раду без іншої людини та почуттів до неї. Це той тип людей, які з одних стосунків одразу переходять в інші і не мають часового люфту, коли їм може бути комфортно наодинці.
Але що робити, якщо ти перебуваєш саме у таких стосунках? Дізнавайся в повному випуску проекту Подкаст терапія Євгенія Яновича та Спартака Субботи за посиланням.
Раніше ми розповідали, як почати нові стосунки після розставання.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!