Курська операція застала зненацька не лише самих росіян, а й західних партнерів України. Перетин російського кордону та окупація населених пунктів у Курській області мала на меті зірвати плани ворога наступати на Сумщину в Україні — про це раніше заявляв президент України Володимир Зеленський.
Та чи вдалося досягти цієї цілі завдяки військовій операції ЗСУ? Про це в інтервʼю CNN розповів головком ЗСУ Олександр Сирський.
Детальніше про заяви Сирського щодо ЗСУ у Курській області, читай далі у матеріалі.
Олександр Сирський розповів журналістці CNN Крістіан Аманпур, що Москва перекинула до Курської області десятки тисяч своїх військових, зокрема й найкращих військових ДШВ.
Тож оперативне реагування на цю загрозу мало кілька цілей, зокрема, не дати Росії використати Курськ як плацдарм для нового наступу, відвернути сили Москви від інших районів, створити зону безпеки.
Також операція у Курській області мала вплинути на ситуацію з російськими обстрілами українського прикордоння, а просування ЗСУ на Курщині дало можливість поповнити обмінний фонд та зміцнити моральний дух наших військових.
— Це зменшило загрозу наступу противника. Ми завадили їм діяти. Ми перенесли бойові дії на територію противника, щоб ворог відчув те, що відчуваємо ми щодня.
За останні шість днів на Покровському напрямку ворог не просунувся ні на метр. Іншими словами, наша стратегія працює, — сказав Сирський.
Він також додав, що росіяни ослабилися й на інших напрямках, а кількість обстрілів та інтенсивність наступу ворога суттєво зменшилася.
Олександр Сирський також зазначив, що Росія переважає у кількості особового складу, авіації, БМП, танках та боєприпасах. Саме тому Україна була змушена модернізуватися та стати розумнішою.
— Ми не можемо воювати так, як вони, тому ми повинні використовувати, перш за все, максимально ефективний підхід, свої сили й засоби з максимальним використанням особливостей місцевості, інженерних споруд, а також технічну перевагу, — виснував головком.
Водночас він визнав, що українські бійці прямують на поле бою з куди меншим рівнем підготовки, ніж він би того хотів.
Звичайно, кожен хоче, щоб рівень підготовки був найкращим, тому ми готуємо висококваліфікованих професійних військових. Але динаміка на фронті вимагає від нас якнайшвидшого відправлення військовослужбовців, — сказав Сирський.
За його словами, новобранці проходять один місяць базової військової підготовки, а потім ще два-чотири тижні спеціалізованої підготовки.
Погіршення морального стану військових та серйозні невдачі на фронті він пояснив, зокрема, й затримкою постачання західної зброї до України у критичні місяці.
Facebook
В інтервʼю CNN Сирський також відзначив, що часто приїздить на фронт до бійців, які воюють на найгарячіших напрямках. Зізнається: говорить з бійцями однією мовою.
— Я на цій війні з 2014 року. Іншими словами, фронт — це моє життя. Ми розуміємо один одного, я знаю всі проблеми, які відчувають наші військовослужбовці, солдати та офіцери, — виснував головком ЗСУ Олександр Сирський.
Як жителі Суджі реагують на операцію військ України та що кажуть про це, читай в іншому матеріалі за посиланням.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.