11 липня християни в Україні відзначають День святої княгині Ольги. Це важлива історична постать часів Київської Русі — вона була мудрою правителькою та розвивала державу. Дізнайся більше про День княгині Ольги 2024 — у нашому матеріалі
Після трагічної загибелі свого чоловіка, князя Ігоря, якого убили деревляни, Ольга стала регенткою при малолітньому синові Святославі. Вона правила протягом 15 років, і за цей час Київська Русь процвітала. Усе завдяки її мудрим рішенням та далекоглядній політиці.
Княгиня Ольга свого часу зміцнила державу, розвивала дипломатичні відносини та сприяла економічному зростанню.
Одним з найважливіших досягнень Ольги вважається прийняття християнства. У 955 або 957 році, під час подорожі до Константинополя, вона була хрещена під іменем Олена. Це рішення відкрило шлях до християнізації Київської Русі та зміцнення зв’язків з Європою.
Тож, коли Ольга повернулась до Києва, вона активно сприяла поширенню християнства, будуючи храми та церкви. До речі, одним з найбільш відомих її проектів була дерев’яна церква Святої Софії. Однак вона згоріла у 1017 році.
У цей день у церквах проводяться богослужіння, під час яких віряни моляться за заступництво та допомогу святої. Важливо зазначати, що нерідко з молитвами до Ольги приходять саме вдови. Це пов’язано з тим, що вони княгиню вважають своєю покровителькою. Також зі своїми молитвами до святої звертаються молоді дівчата, які хочуть щасливого заміжжя.
У народі у День княгині Ольги заведено уникати важкої роботи, адже він призначений для відпочинку та духовного зосередження.
Сьогодні також не можна сваритися, мати злі думки чи бажати комусь зла, адже це день миру, доброти та любові.
Ще одна традиція, що побутує у деяких регіонах України — пекти обрядовий хліб, який освячують у церкві та діляться з рідними й сусідами.
Також заведено відвідувати могили предків. Як правило, приносять квіти та запалюють свічки. Це символізує пам’ять та повагу до своїх пращурів, зв’язок поколінь та безперервність життя.
З 1 вересня 2023 року ПЦУ та УГКЦ перейшли на новий церковний календар. У зв’язку з цим дата чималої кількості релігійних свят змінилися — їх відзначають на 13 днів раніше. День святої Ольги 2024 також не виняток.
Раніше його відзначали 24 липня, однак цьогоріч і надалі його святкуватимуть 11 липня.
Нині, у часи повномасштабної війни та боротьби України за право бути незалежною державою, День княгині Ольги набуває особливого значення. Адже її постать нагадує українцям про важливість єдності, мудрості та рішучості у захисті своєї землі та цінностей.
Тож приклад княгині Ольги надихає на боротьбу за свободу та незалежність, навіть у найскладніші часи.
Раніше ми розповідали, коли відзначають День рибалки 2024.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.