Через постійні та довготривалі відключення світла можна відчути себе у Середньовіччі. Ти так само живеш при свічках, читаєш паперові книги та не маєш доступу до інтернету.
Сьогодні ми відкриємо тобі таємницю. Виявляється, підключитися до свого Wi-Fi ти можеш навіть тоді, коли в будинку немає електроенергії. Спойлер: можна обійтися без дорогих генераторів.
Отож як підключитися до високошвидкісного інтернету, коли немає світла, та що таке технологія GPON, розповіли провайдери.
За допомогою технології Gigabit Passive Optical Network можна користуватися домашнім інтернетом. Треба лише підключити свій роутер та оптичний термінал до повербанку. Так твоя мережа може працювати без електроенергії до 12 годин.
Усе завдяки тому, що провайдери підтримують живлення систем генераторами. Тому доступ до Wi-Fi буде навіть тоді, коли у твоєму будинку вимкнули світло. Залишиться лише правильно під’єднатися.
Спершу переконайся, що у твою квартиру заведене оптоволокно та є оптичний термінал. Зазвичай усе це кожен абонент отримує від провайдера при підведенні інтернету.
Щоб підключитися до мережі, з’єднай свій оптичний термінал та роутер із додатковим блоком живлення. Це може бути повербанк чи маленький генератор.
Отриманий пристрій ти можеш застосувати у трьох сценаріях:
Провайдери зазначають, що при першому сценарії бажано не перевищувати шість годин користування, при другому — чотири години й при третьому — дві години.
Отож від того, який сценарій ти обереш, залежатиме час користування, адже чим більше пристроїв, тим більшої потужності вони потребують. Також для кожного сценарію інструкція використання трохи відрізняється.
Щоб почати використовувати свій роутер без світла, стандартно підключи повербанк до оптичного термінала та Wi-Fi-роутера.
Для цього тобі знадобиться:
Від потужності портативної батареї залежить, скільки часу ти зможеш використовувати WiFi.
Наприклад, якщо з’єднати кабель USB DC 5,5 мм х 2,1 мм 5V 90 см з пристроєм безперебійного живлення на 5200 mAh, то працюватиме система від двох до чотирьох годин.
Щоб час роботи був більшим, до шести годин, можна використовувати аналогічний комплект з потужнішим повербанком від 20 000 mAh або взяти пристрій безперебійного живлення (UPS) на 400 ВА.
Усі інші сценарії відрізняються лише потужностями пристроїв безперебійного живлення, адже додаткова підзарядка девайсів потребує більше енергії.
Щоб одночасно заряджати пристрій та використовувати мережу від двох до чотирьох годин, можеш використати живлення на 800 ВА. Для шестигодинної роботи тобі знадобиться UPS від 850 ВА.
Пристрій таких потужностей має три й більше розеток, до яких ти можеш під’єднати всі девайси.
Для роботи близько двох годин при такому сценарії можна використовувати пристрій безперебійного живлення на 1500 ВА.
Якщо хочеш, щоб усе працювало близько чотирьох годин, то треба купувати безперебійник з більшою потужністю, від 3000 ВА.
Ціна підключення до домашнього Wi-Fi, коли немає світла, залежатиме лише від того, з якою потужністю ти придбаєш пристрій безперебійного живлення.
Також ми розповіли про п’ять способів, які допоможуть зарядити телефон, коли немає електроенергії. Деталі читай у нашому матеріалі.
Не пропускай найцікавіше, підписуйся на наш Telegram-канал.