Людей завжди приваблювали подорожі, а передчуття нової поїздки часто може поєднатись з легкою ейфорією. Часом ми забуваємо про таке приємне заняття, як туризм — через власну зайнятість, або ж через більш глобальні фактори. Та попри все, щороку світ відзначає День туризму, аби нагадати кожній людині, що існує ще чимало місць, які варто відвідати, а найцікавіші пригоди — ще попереду.
День туризму щорічно відзначають 27 вересня. Свій початок це свято бере ще у 1979 році з іспанського міста Торремолінос. Пов’язують встановлення особливої дати з прийняттям статуту головної міжнародної міжурядової організації у сфері подорожей і туризму Всесвітньої туристичної організації.
У жовтні 1997 року Україна стала дійсним членом організації, а вже у 1998 році розпочала святкувати разом з усім світом День туризму 27 вересня.
Насамперед метою створення свята була популяризація туризму, а також розвиток зв’язків між різними народами та підвищення обізнаності про внесок туризму в економіку світу, соціальні та культурні цінності.
Щороку організація обирає основну тему свята. Так, після пандемії організатори сконцентрували увагу на ідеї переосмислення того, як ми займаємося туризмом.
Поставити людей і планету на перше місце та об’єднати всіх, від урядів і компаній до місцевих громад, навколо спільного бачення більш сталого, інклюзивного та стійкого сектора, — йдеться на офіційному сайті Всесвітньої туристичної організації.
Один з найбільш популярних українських суспільно-культурних мультимедійних українознавчих проектів. До повномасштабного вторгнення РФ здебільшого фокусувався на відкритті українцям незвіданих місцин в Україні. Та вже після 24 лютого на каналі можна також побачити чимало випусків про нашу культуру та життя військових.
Український документальний проект ділиться мандрами найбільш глухими та безлюдними селами України.
Український телеведучий став чи не найбільш популярним мандрівником в Україні. Під час пандемії знімав українські Карпати без слів, а ось останнім часом його можна побачити у співпраці з ресторатором Михайлом Кацуріним у спільному фуд-тревел-шоу.
Вже понад 12 років українці можуть бачити пригоди Андрія Бєднякова на своїх екранах. Зараз найчастіше теж ділиться подорожами, які концентрують увагу саме на гастрономічних особливостях рідних українських міст.
Блогерка довгий час працювала на тревел-шоу. Та згодом почала ділитись і своїми подорожами. Одне з останніх відео розповідає про 20 звуків України, що допомагає не лише пізнати щось нове, але й заспокоїтись.
Чотири роки Маша Себова знімала про бюджетні подорожі, а після цього — вирішила дослідити формулу нашої країни.
Пара встигла разом об’їздити 45 країн, а тепер ділиться ідеями для нових мандрівок та цікавими туристичними маршрутами Україною.
Екскурсії не лише дорогами України, але й рідною культурою та історією — усім цим ділиться блогерка у своїх відео. Також часом дівчина розповідає й про своє волонтерство.
Хто засумував за горами? Цей канал точно огорне тебе в атмосферу Гуцульщини, адже часто його творці їздять задля відео у високогірні села, шукають в кожному селі мольфарів, майстрів народного побуту та просто колоритних людей і розповідають про них глядачам.
Музиканти Володимир Муляр та Ярина Квітка настільки багато їздили світом, що їхній малюк Марко народився теж у подорожі. Та це не зупиняє родину в бажання відкривати нові місця та ділитись ними з глядачами.
Не хочеш дивитись, як інші подорожують, а хочеш відправитись у свої мандри? Тоді читай усе про походи в гори: як подорожувати комфортно та безпечно.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.