Якщо ти часто не можеш пригадати, які країни святкують Різдво 7 січня, а які — 25 грудня, ми розповімо тобі про це детальніше. Так ти зможеш вчасно привітати родичів, друзів та знайомих за кордоном. А ще — дізнаєшся більше, чому Різдво святкують у різні дати.
У Святому Письмі немає достовірної дати народження Ісуса Христа, тому вона є умовною. Досі ані історики, ані релігієзнавці не дійшли висновків про точну дату. Проте перші спроби розрахувати її сталися у IV ст. н.е за епохи Римської імперії.
На Третьому Всесвітньому (Ефеському) соборі в 431 році вирішили відзначати Різдво 25 грудня. Проте через різницю в календарях деякі конфесії відзначають Різдво 7 січня.
Православні (у тому числі ПЦУ), УГКЦ та протестантські церкви користуються юліанським календарем. Його запровадив Юлій Цезар за часів Римської імперії. Проте його астрономічну неточність помітили давно.
За юліанським календарем Різдво поступово зміщуватиметься на іншу дату, наприклад, у 2101 році Різдво припаде на 8 січня. Відставання зараз складає 13 днів, що є різницею між святкуванням 25 грудня та 7 січня. Але з часом неточність календаря рухатиметься в бік до дня весняного рівнодення.
Через астрономічну неточність у 16 столітті відбулася календарна реформа — тоді запровадили григоріанський календар. За цим календарем немає відставання, дата Різдва збігається. Тому більшість країн світу живуть за цим календарем.
Існує також і новоюліанський календар — змінений юліанський календар без астрономічної неточності. Україна цього року перейшла на новоюліанський календар, аби відзначати свята разом з усім світом. До 2800 року григоріанський та новоюліанський календарі будуть повністю збігатися.
Раніше ми розповідали про різдвяні колядки для дітей.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.