Чи доводилося тобі бачити цвітіння крокусів в горах? Коли тендітні первоцвіти пробиваються крізь кучугури і сотнями жовтих і фіолетових крапель розсипаються схилами зовсім ще зимової гори? Видовище, гідне пензля Моне! Але насолодитися цією ніжною красою можна й у своєму саду, і вдома, на підвіконні.
Свою шляхетну красу крокуси подарують навіть недосвідченому і лінивому квіткарю.
Як доглядати за крокусами у квартирі й саду — розкажемо в нашому матеріалі.
Крокус або шафран — низькоросла багаторічна рослина з родини півникових, яка розквітає, коли перших тюльпанів і нарцисів ще чекати й чекати. Квітнуть крокуси рясно, стрімко, і віддавши свою красу за кілька тижнів бурхливого цвітіння, жовтіють і всихають.
Цибулини крокусів висаджують восени, утворюючи доволі щільно квіткову галявинку. І якщо зима надто лютує, це місце прикривають хвойними гілками або мульчею. От і увесь зимовий догляд.
Навесні крокуси вибираються назовні так рано, що жоден бур’ян за ними не встигне. Тож прополювати рослини не потрібно, поливати — теж. Землю напуватиме сніг, який тане.
Як іще доглядати за крокусами навесні? Сподіваюся, що ти вибрав(-ла) для них сонячне і захищене від вітру місце, і, коли квіти почнуть пробиватися, тобі залишиться розчистити їх від решток мульчі й перевірити, чи там не занадто волого.
Якщо ґрунт під крокусами погано всотує воду, можна посипати його річковим піском. Він прибере зайву воду.
Якщо весна рання і швидко прийшли теплі посушливі дні, землю під крокусами можна полити з розрахунку 1 відро на 1 кв. метр і трохи розпушити.
Будуть вдячні квіти й за підгодівлю.
Візьми будь-яке комплексне мінеральне добриво, до складу якого входить азот, калій і фосфор (на 1 кв. м приблизно 30-40 г), і двічі підживи рослини.
Вперше — в період активного росту, вдруге — коли крокуси розквітнуть. Тоді краще візьми добрива з більшим вмістом фосфору.
Як іще доглядати за крокусами в домашніх умовах? Оберігай квіти від слимаків. Ці ненажери здатні знищити усю галявинку, і вихід тут один: слимаків потрібно позбирати.
Якщо помітиш на листочках сірі плями, негайно викопуй рослину, і, як би не було її шкода, викидай. Ці плями є ознакою заразної вірусної хвороби, яка може згубити усю ділянку, адже рослини зазвичай ростуть щільно. Якщо не впевнений(-а) в діагнозі, відсади пошкоджену рослину окремо і спостерігай за її станом.
Рexels
Якщо ти вперше вирощуєш крокуси, може виникнути питання: як доглядати за крокусами після цвітіння? Квітконоси з зів’ялими пелюстками варто зрізати, аби вони не псували зовнішнього вигляду галявинки. А от листя можна ще залишити, воно кілька тижнів нагадуватиме тобі про пройдешню чарівну красу. А коли зав’яне і листя, прибери його.
Щодо цибулинок крокусів, не варто викопувати їх щороку, зазвичай це робиться, коли квіти сильно розростуться, приблизно раз на три роки. Якщо ж настав час, викопай цибулини і зберігай їх у прохолодному місці до вересня. А тоді висаджуй знову. Усе простіше простого, навіть для лінивих садівників.
Можна виростити крокуси й вдома, у горщику. Насправді це чи не найпростіший варіант, а результат буде саме такий, як ти очікуєш: на твоєму підвіконні з’являться тендітні та ніжні квіти.
Для вирощування у квартирі правильно буде обрати серед інших саме голландські сорти крокусів, вони найлегші у догляді.
А тепер — головне правило, як доглядати за крокусами у квартирі: аби крокуси порадували цвітінням, вдома їм потрібно створити “вуличний клімат”. Вночі — до 6 градусів, вдень — не більше 15 градусів тепла.
Відбери цибулини й посади їх в неглибокий горщик. Полий так, щоб земля була вологою. Перенеси горщик на холодне підвіконня (на балкон). Пам’ятай: там має бути не більше 6 градусів тепла.
Як іще доглядати за крокусами в горщику? За три тижні, коли з’являться перші паростки, перестав горщик з крокусами на сонячне місце. Тепер їм потрібно прогрітися до 15 градусів тепла.
Поливай крокуси в горщику не частіше двох раз на тиждень, воду в піддоні не лишай, зливай.
Якщо ти скористався(-лася) нашими порадами, як доглядати за крокусами навесні й все зробив(-ла) як слід, твої крокуси радуватимуть тебе своєю красою майже два тижні.
А якщо ти хочеш дізнатися більше про те, як правильно садити тюльпани, читай по це в нашому попередньому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.