Ножі — ефективні помічники в завданнях, що виникають у побуті, під час подорожі, риболовлі або полювання. Але з якого б якісного матеріалу вони не були зроблені, настає час, коли ти постанеш перед вибором: нести ніж у майстерню чи спробувати заточити його самостійно. Докладніше про способи, як заточити ніж підручними засобами — у нашому матеріалі.
У домашніх умовах самостійно і якісно можна точити будь-яким з цих пристроїв крім точильного верстата, оскільки це суто професійний, точніше, навіть промисловий інструмент.
Механічні точила і набори є ідеальним варіантом для домашнього використання. Особливо вони підійдуть тим, хто не хоче мучитися з камінням й витрачати гроші на дорогі електроприлади. У стандартні набори входять кілька каменів різної зернистості, що фіксує прилад із напрямними для утримання правильного кута заточування, а також додаткові аксесуари.
Насамперед слід підібрати каміння по зернистості та визначити кут заточування. Сам процес заточування леза досить трудомісткий і виконується у кілька етапів:
Процес заточування складається з трьох етапів, тож краще купити набір, що складається з трьох брусків різних структур: крупно-, середньо- та дрібнозернистого.
Pexels
Якщо немає описаних вище пристроїв для заточки ножів, можна використовувати:
Наші поради для тебе, а гострота кухонних ножів — у твоїх руках. Нехай ріжуть хліб, як масло.
А якщо вже вирішив(-ла) зайнятись господарством і навести чистоту, дивись, як відбілити тюль в домашніх умовах.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.