У світі існує безліч різноманітних свят, наприклад, 2 серпня відзначають Міжнародний день пива. Цей напій найпопулярніший у світі після води й чаю. Щодня його споживають близько мільярда людей на планеті. Пиво має тисячолітню історію та кілька сотень видів на будь-який смак. Тож не дивно, що йому присвятили окреме свято.
Міжнародний день пива — це неофіційне свято, його відзначають у першу п’ятницю серпня. Чому так? Джесс Авшаломов, засновник свята, обрав саме цю дату, адже вона відносно “далеко” від інших пивних свят, як-от Octoberfest. А також Авшаломов пояснив це літньою погодою: у розпал спеки добре випити прохолодного пива.
Міжнародний день пива вперше відзначили у 2007 році у Санта-Круз (Каліфорнія), США. Цього дня заведено робити кілька речей:
Пиво винайшли випадково тисячі років тому. Через святкування Octoberfest люди часто вважають батьківщиною пива Німеччину. Та й слово beer (пиво) виникло саме в цій країні. Проте раніше пиво називали peor або bior через його піну. З часом це модифікувалося у німецьке bier та англійське beer. Проте деякі версії стверджують, що назва пішла від латинського кореня biber, що означає напій.
А сама історія виникнення пива теж доволі цікава. Його творцями були стародавні шумери. За історією, пекар мав приготувати хліб та забув тісто на сонці. Воно “заграло”, але пекар вирішив спробувати продукт. Смак йому сподобався. Ось так випадково винайшли перше пиво. А тисячоліття потому цей напій має різні смаки та способи приготування.
90% видів напою варять зі злаків. Європейське пиво переважно виготовляють із ячменю. Також популярним є пшеничне пиво.
Для приготування напою можуть використовуватись солод (пророщений ячмінь) та інші зернові — жито, кукурудза, рис.
Відрізняється пиво за своїм кольором та міцністю. Основні кольори: світле, темне, червоне, біле та змішане. Міцність визначається за відсотком спирту у складі напою: від 3-4% у легких сортах до 11-12% у найміцніших різновидах.
Головною класифікацією пива є вид бродіння. Так пиво поділяють на два типи: зварене за низьких температур пиво низового бродіння (лагер) і пиво верхового бродіння, що готується за вищих температурах (ель, портер, стаут, пшеничне пиво).
Гадаємо, ти чув(-ла), що від пива з’являється “пивний животик”, проте вважається, що пиво може бути корисним, якщо ним не зловживати.
Пиво здатне виводити з організму алюміній, а за регулярного вживання знижує ймовірність виникнення каменів у нирках.
Водночас у складі пива є калій, магній, фосфор, цинк, залізо, мідь, вітаміни В1 і В2, вітамін С.
А хміль та ячмінь, з яких виготовляють напій, містять кремній, що зберігає щільність кісток, еластичність суглобів, позитивно впливає на мозок.
Проте крім користі пиво несе й шкоду нашому організму. Напій містить сивушні масла, альдегіди, ефіри й метанол. Саме через них людина п’яніє. При регулярному надмірному вживанні розвиваються ознаки алкоголізму. Підвищується тривожність, з’являється тремор рук, лінь, агресія, брехливість, уповільнена реакція.
Саме пиво є не надто калорійним. Зазвичай люди набирають вагу через різноманітні снеки та закуски до нього.
За рекомендаціями ВООЗ, чоловікам слід вживати не більш як дві пляшки пива на день, а жінкам — не більш як півтори пляшки.
Ще одним популярним алкогольним напоєм є вино. Сотні його видів виготовляють у різних країнах: витримане й молоде, напівсолодке й сухе. Раніше ми розповідали, як правильно підібрати вино.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.