Коли за вікном вирує негода, важко подумати, що користь від холоду все ж таки існує. Адже зима часто асоціюється лише з різними захворюваннями як застуда.
Однак насправді існують і корисні властивості низьких температур. Видання Vogue UA поділилось кількома фактами про користь холоду. Та варто пам’ятати, що необхідно підходити до питання без особливого фанатизму та слідкувати за своїм самопочуттям.
Себум — це шкірне сало, що є одним з учасників складної системи терморегуляції. Та жаркої погоди тіло виробляє його у більшій кількості, ніж за холодної, щоб врегулювати температуру організму. Тому прохолода може мати тонізуючий ефект. А коли виділення себуму уповільниться, шкіра може стати більш матовою та кількість висипів зменшиться.
Для зачіски теж буде користь від прохолоди, адже за менших температур у приміщенні шкірне сало теж буде менше вироблятись і волосся буде довше зберігати чистоту.
Прохолода сприяє кровообігу в організмі, що дає змогу зменшити запалення та набряки. Також такого ефекту можна досягти при вмиванні холодною водою, яка стягує пори та не позбавляє шкіру захисної гідроліпідної мантії.
Людський організм влаштований так, що зменшує температуру, коли готується до сну. Тому щоб покращити якість відпочинку, краще не лише провітрити кімнату перед тим, як збираєшся спати, а й загалом трохи зменшити в ній температуру та тримати її в діапазоні 16-21 градусів відповідно до власних вподобань.
Також організм людини для того, щоб працювати та тримати певну температуру тіла, спалює більше калорій за холодної погоди. Водночас може активуватись метаболізм.
Чимало косметичних процедур та навіть операцій рекомендують робити саме у холодний період року, оскільки прохолода може зменшувати запалення, набряк та інколи біль, зокрема після травм.
Доводилось помічати, як у теплому приміщенні швидко хочеться прилягти та трохи відпочити й ні про що не думати? Так ось холод діє у зворотньому напрямку та дозволяє триматись більше часу в тонусі та швидше мислити. Про це свідчить дослідження Стенфордського університету 2017 року, яке запевняє, що в прохолоді люди менш схильні до імпульсивних рішень.
Сонце дедалі менше тішить нас своїм теплом, за вікном зимно, а опалення не гріє? А корисна дія холоду не надто тішить? Тоді читай, як зігрітися взимку у холодній квартирі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.