Жіноче задоволення — непроста, маловивчена річ, яка лише віднедавна стала активніше досліджуватися. Адже оргазм у жінки не впливає на функції дітонародження, в той час, як у чоловіків це відбувається інакше.
Однак інколи жінка може народити кілька дітей, але так і не відчути оргазму за все життя. Сексологиня Катерина Богомолова розповіла виданню Elle, від чого залежить жіночий оргазм та чи можливо його досягти, вивчивши своє тіло.
Дуже часто жінка може звинувачувати чоловіка в тому, що відсутність її задоволення під час сексу — його відповідальність. Так, чоловік може бути неуважним у ліжку, однак також це залежить і від жінки: якщо вона сама не знає, чого хоче, партнеру буде ще важче це осягнути.
Щоб досягти оргазму, варто дізнаватися, яку функцію він виконує та від чого залежить.
— Насамперед я рекомендую досліджувати своє тіло та вивчати, як воно функціонує. А також треба розібратися із внутрішніми психологічними станами, які супроводжують чи перешкоджають якісному сексуальному контакту, — радить Катерина Богомолова.
Адже, справді, чимало жінок зазначає, що оргазм у них відбувається “у голові”.
За словами експертки, часто перешкодою до сексуального задоволення є фонові моменти, минулий негативний досвід, певний емоційний фон. Такі речі не дають можливості повністю розслабитися та отримати бажане задоволення.
Техніка не завжди може бути ефективною, навіть якщо чоловік досвідчений, — наголошує сексологиня.
Якщо жінка тривалий час перебуває у стосунках, але не відчуває задоволення в сексуальному контакті, з часом вона почне бути незадоволеною собою. Зрештою, може скластися враження, що секс потрібен лише одному з партнерів.
Жінка ж просто не хотітиме близькості, адже не відчуває того, чого б хотіла.
Сексологиня також каже, що хоч прямого негативного впливу відсутності оргазму на здоров’я жінки поки не виявлено, однак така ситуація однозначно може впливати на самопочуття.
— Коли жінка не отримує розрядки, це призводить до застою в малому тазі, що може сприяти різним захворюванням, порушенню менструального циклу та хворобливості передменструального синдрому.
Завдяки оргазму відбуваються зміни гормонального фону, підвищується ендорфін, дофамін, а це покращує настрій, додає сил та енергії.
Також якісний оргазм сприяє підвищенню рівня задоволення життям, що впливає на концентрацію, нервову систему, імунітет.
Що вже казати про внутрішню впевненість: сексологиня наголошує, що якісний секс та оргазм після нього впливає на впевненість у собі.
Разом з тим, часто після отримання оргазму, ми можемо відчувати сум чи навіть розпач. Цього не варто боятися, однак краще знати, що це означає та чому ми відчуваємо погані емоції після сексу.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.