Лелека у запорізькому небі — то добрий знак. Принаймні, для наших армійців, які у реальному часі роздивляються з чималої висоти фортифікації окупантів та їхню замасковану чи не дуже техніку. З цим БпЛА працюють вояки 108 бригади ТРО. Колись більшість із них були піхотинцями, та нині чоловіки вправно опанували новий фах.
Командир підрозділу 108 бригади ТРО на псевдо Купол бився із росіянами ще в АТО. Однак на початку повномасштабної війни він підірвався на міні та втратив ногу.
Він зізнається, що вагався, чи повертатися із протезом у стрій, але наважився, хоча довелося міняти фах. Раніше чоловік був командиром піхоти, а нині — командир до аеророзвідки.
35-річний киянин на псевдо Бандана займається збиранням та обробленням оперативної інформації. Колишній маркетолог твердить, що опанувати цей фах не складно та наголошує:
На багато небойових спеціальностей також потрібні люди, готові їх освоїти та працювали.
Сьогодні, попри вітряну погоду, підрозділ запускатиме свою Лелеку. Аеророзвідники рушають до свого БПЛА аеродрому. Вже там вояк на псевдо Фокс збирає розвідувальну “пташку” із дзьобом-камерою.
Він каже, що БПЛА літає високо та доволі далеко, а також, що там хороша камера.
БПЛА здіймається на півтори тисячі метрів у гору та може подолати майже сотню кілометрів, видивляючись ворога та скупчення техніки. Серед основних противаг — вітер та російські установки радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Запускають БПЛА Лелеку з катапульти. Своїми підлеглими, каже жартома Купол — задоволений. І вже серйозно твердить, що колишні, як і він, піхотинці, стали вправними дронарями.
Раніше ми розповідали історію героя, на якого мати чекала два роки.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.