Очільник Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги Олександр Баранов розповів, з якими запитами звертаються зараз люди до нього та як отримати юридичну підтримку.
З початку повномасштабного вторгнення дуже багато питань щодо воєнного стану та мобілізації. Також часто питали про те, як люди можуть виїжджати з країни та які мають бути документи.
Трохи згодом з’явились питання, як можна отримувати пенсії, аліменти та інші соціальні виплати. Або ж що робити тим, у кого арештовані рахунки, борги та виконавчі провадження.
Звісно, з’являються питання і щодо відновлення документів. Часто звертаються щодо допомоги через неможливість виїхати за кордон, оскільки мають якісь борги, а доступу до державних реєстрів немає. Допомогу в цьому питанні також можна отримати безоплатно.
Будь-який мешканець України має право на первинну безоплатну правову допомогу. Тобто це консультації та роз’яснення.
Існує також вторинна правова допомога, що передбачає представництво в судах. На такий вид підтримки можуть розраховувати окремі категорії.
Серед них малозабезпечені люди, або ж інші вразливі верстви населення, яким держава забезпечує якісь соціальні гарантії. До них відносяться ветерани війни, внутрішньопереміщені особи, усі діти, люди з інвалідністю та інші.
Щоб отримати безоплатну правову допомогу, необхідно звернутися на гарячу лінію 0 800 213 103 Координаційного центру з надання правової допомоги.
Можна скористуватись спеціальною формою на сайті, або ж написати у месенджерах. Звісно у тих, регіонах, де порівняно безпечно, є можливість прийти у фізичний офіс.
Окрім того, життя не зупиняється навіть під час війни, а для закоханих це вже стало лише фоном у наданні шлюбних обітниць. Читай, як одружитися під час війни та заявити всьому світу не лише про своє кохання, але й незламну віру в щасливе майбутнє.