16 днів проти насильства: мета та історія події, що привертає увагу до домашньої жорсткості

Ірина Танасійчук журналістка сайту
16 днів проти насильства

Питання гендерно зумовленого насильства залишається актуальним в усьому світі. Для привернення уваги до проблеми проводять різні тематичні заходи, серед яких — 16 днів проти насилля. А 25 листопада відзначають Міжнародний день проти насилля. Про мету та історію дати, як виборюють права жінок у цей період та чому саме 16 днів — розповідаємо далі.

16 днів проти гендерного насилля: історія та мета

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок заснований 7 грудня 1999 року Генеральною асамблеєю ООН. Цього ж дня розпочинається міжнародна щорічна акція 16 днів проти насильства, яка проводиться до 10 грудня включно. 

Головна мета — привернення уваги до проблем гендерно зумовленого домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми та протидії торгівлі людьми.

Акцію проводять для посилення роботи органів державної влади та громадських організацій у цьому напрямку, а також з метою підвищення обізнаності суспільства.

Учасники акції пов’язують помаранчеву стрічку на свій одяг. Саме помаранчевий є офіційним кольором протидії домашньому насильству та символізує майбутнє, вільне від жорсткості. 

Всеукраїнська акція охоплює такі важливі дати:

  • 25 листопада — Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня — Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня — Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня — Міжнародний день людей з інвалідністю;
  • 5 грудня — Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня — Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 10 грудня — Міжнародний день прав людини.

Цій події присвячують низку заходів. Зокрема в школах та університетах читають освітні лекції на тему домашнього насильства, влаштовують перегляд тематичних фільмів та документальних стрічок, а також організовують флешмоби. 

Відомі зірки також закликають долучатися до акції. Телеведуча каналу СТБ Надія Матвєєва впевнена, що такі заходи важливі для суспільства:

— На жаль, у моїй родині, коли я була дитиною, було присутнє насильство. Але ми змогли це подолати. Тепер я хочу надихати жінок не терпіти й не страждати мовчки, а знаходити сили говорити про це, боротися, шукати підтримку й залучати всі можливі ресурси, які можуть допомогти.

Кожна має право на щастя й безпечне життя, і важливо пам’ятати, що вихід завжди є.

А днями відомі зірки висадили у Києві сакури на підтримку постраждалих від насилля жінок, передає Суспільне. Українські актори та представники благодійного фонду Українська фундація громадського здоров’я у такий спосіб доєдналися до акції 16 днів проти насильства. 

А про те, які форми домашнього насильства найчастіше зустрічаються в Україні, ми розповідали раніше. 

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе
Теги: Насилля