Інсульт через розлучення батьків: дослідники про наслідки пережитого стресу у дитинстві

Анастасія Грубрина журналістка сайту
Інсульт через розлучення батьків: дослідники про наслідки пережитого стресу у дитинстві

Чимала кількість пар після довгих і щасливих років разом приходить до того, що окремо — краще. Навіть якщо у пари є діти. Однак коли дорослим все зрозуміло і нібито просто, для дітей — це важкий удар.

Дослідники вирішили з’ясувати, як розлучення батьків впливає на дітей та їхнє здоров’я у довготривалій перспективі. Розповідаємо в матеріалі.

Як розлучення батьків впливає на здоров’я дітей: дослідження

Дослідники Університету Торонто звернули увагу на те, якого удару зазнають діти на рівні здоров’я, коли батьки розлучаються, пишуть PLOS One. І як виявилося, масштаб цих проблем доволі серйозний.

61% дітей, які пережили розлучення батьків, у похилому віці матимуть вищі ризики інсульту. Для такого висновку працювали з 13 тисячами американців літнього віку, які не зазнали важких психічних травм у житті. Стать та інші фактори ризику інсульту не вплинули на показники.

Тому на думку дослідників, не лише фізичні, а й соціальні фактори підвищують ймовірність інсульту.

Зокрема цікавим фактом виявився такий, що розлучення батьків для дитини є травматичним і довготривалим у проживанні, і тому може спричиняти інсульт у літньому віці навіть якщо за життя не сталося інших значущих травм.

До слова, дослідники виявили, що у чоловіків, які в дитинстві пережили розлучення батьків, ризик інсульту вищий у 1,47 раза, ніж у жінок.

Розлучення батьків є співмірним у впливі на серцеві хвороби з цукровим діабетом та депресією.

Розлучення батьків є причиною значного стресу для багатьох дітей, про що свідчить вищий рівень емоційних і поведінкових розладів і погіршення психічного здоров’я після розлучення батьків, пишуть дослідники.

Відповідно до теорії біологічного впровадження, стрес у дитинстві призводить до довгострокових негативних наслідків для здоров’я і може порушити у дитини гіпоталамо-гіпофізарно-наднирникову вісь (HPA), яка відповідальна за реакцію мозку на стрес.

Раніше ми розповідали, як підтримати дитину, яка переживає втрату.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.