Хліб на вагу золота: чому вартість зросте та що за цим стоїть

Анастасія Жиденко редакторка сайту
Хліб на вагу золота: чому вартість зросте та що за цим стоїть

Ціни на продукти в Україні продовжують викликати занепокоєння. Хліб, як один із базових продуктів харчування, цього року може суттєво здорожчати.

Про це в коментарі інформаційному агентству УНІАН розповів заступник очільника Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук. Які основні причини подорожчання та перспективи змін у 2025 році — читай у матеріалі.

Інфляція та війна: головні чинники

Денис Марчук зазначив, що однією з головних причин зростання вартості продуктів у 2024 році стала інфляція, що перевищила 12%. Війна також суттєво вплинула на ціни, змусивши виробників та переробників інвестувати у заміну робочої сили сучасним обладнанням. Це, зі свого боку, значно збільшило витрати.

Улітку 2024 року під час частих відключень електропостачання виробники змушені були використовувати генератори.

Про це повідомив експерт та зазначив: таке рішення спричинило додаткові витрати на паливо-мастильні матеріали.

— Усі ці фактори суттєво позначилися на собівартості виробництва.

Вплив подорожчання пального

Ще одним вагомим фактором здорожчання хліба у 2025 році стане зростання цін на пальне через підвищення акцизів на паливо-мастильні матеріали. За словами Дениса Марчука, подорожчання бензину та дизпалива вже спричинило зростання логістичних витрат, які вплинуть на ціну продуктів, зокрема й хліба.

Курсові коливання та ціна сировини

Курс долара до гривні також відіграє значну роль у формуванні цін. Оскільки багато комплектуючих для виробництва закуповуються за кордоном, будь-яке здорожчання імпортних матеріалів підвищує вартість кінцевого продукту.

Щодо сировини, ціна на борошно становить лише близько 30% від кінцевої вартості хліба. Отже, цей фактор є важливим, але не визначальним.

Прогноз на рік

Експерт прогнозує, що у 2025 році ціни на хліб можуть щомісяця зростати у межах 1,5-2%. Загалом за рік вартість хліба може збільшитися більше ніж на 20%.

Тож, поточний рік стане викликом для споживачів, адже економічні та зовнішні чинники продовжуватимуть впливати на ринок. Проте, як підкреслив Денис Марчук, розуміння ключових факторів дозволяє краще підготуватися до змін та планувати витрати.

Раніше ми розповідали, як українцям впоратися з інфляцією та зберегти бюджет.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.