У наш час фінансовий добробут стає все більш важливим аспектом життя. Здатність ефективно керувати особистими фінансами визначає не тільки нашу спроможність задовольняти щоденні потреби, але й планувати майбутнє.
Та попри це, багато людей стикаються з проблемами, які можуть завадити ефективному управлінню грошима. Однією з таких є безлад. Так-так, саме він. Можливо, ти зараз здивований(-на). Але насправді твій безлад може дорого тобі обходитися.
Детальніше про те, як організація житлового простору допоможе заощадити твої гроші, розповів професійний організатор з Арлінгтона Лі Коулі для видання Her money.
Як організація житлового простору допоможе заощадити гроші: шість правил
Пропускаєш платежі
Чи пам’ятаєш ти, що кредитну картку треба було оплатити до 15-го числа? А може, це 25-е? Люди часто сплачують рахунки із запізненням, бо втрачають їх.
Щоб розв’язати цю проблему, активуй автоматичне списання коштів для оплати рахунків. Це може кардинально змінити твоє життя, якщо ти вмієш планувати бюджет і пам’ятаєш про автоматичні платежі щомісяця.
Неважливо, як ти отримуєш рахунки, головне — роби їх оплату частиною свого щоденного розпорядку. Оплачувати їх щотижня — це занадто часто, а чекати весь місяць — надто довго. Тому краще робити це кожного 1-го та 15-го числа місяця або кожну другу п’ятницю ввечері. Тоді у тебе більше не буде прострочених платежів.
Купуєш одяг, який тобі не потрібен
Ти купив(-ла) чудові чорні штани на розпродажі — це добра новина. Погана новина в тому, що в тебе вже є дві схожі пари в найвіддаленішій частині твоєї шафи.
Тож перестань купувати речі, які тобі не потрібні. Спочатку переглянь свою шафу та комод, позбудься від усього, що ти більше не збираєшся носити. Будь безкомпромісним(-ою)!
Потім організуй шафу так, щоб ти міг/могла легко все бачити, розміщуючи речі за типом одягу (штани, сорочки, спідниці), а потім за кольором.
Але якщо ти збираєшся в магазин — ходи за покупками лише зі списком необхідного, а не просто для розваги.
І коли повертаєшся додому, дотримуйся правила: щось прийшло — щось пішло. Це означає, що додавши щось нове до шафи, треба позбутися чогось старого.
Втрачаєш свою пошту
Навіть у сучасному світі інтернету деякі рахунки все ж ще надходять тільки поштою. Тому організуй таку собі скриньку для пошти біля вхідних дверей, де ти зможеш складати усю пошту.
Також організуй п’ять кольорових папок, кожна з яких буде для певного типу пошти: для оплати, для виконання, для податків, на розгляді та справи. В останній конверт клади нерозпаковані конверти, а потім розподіляй їх за іншими папками.
Забуваєш використати знижкові картки
Ти можеш накопичувати та збирати різноманітні знижкові картки чи пропозиції, але нерідко вони губляться у безладі. Тож краще мати певну папку чи конверт, де будуть зберігатися такі речі.
Так, йдучи у якийсь заклад чи магазин, ти зможеш взяти із собою знижкову картку та зекономити свої гроші.
Втрачаєш на поверненнях
Козячий сир, який ти купив(-ла) для сьогоднішнього салату, виявився вже як тиждень простроченим. Але ти не можеш його повернути, тому що не можеш знайти чек, який підтверджує покупку.
Щоб не було таких ситуацій, і ти міг/могла повернути кошти на прострочений чи неякісний товар — зберігай чеки.
Заведи у сумці спеціальну кишеньку або мішечок, призначений суто для чеків. Як тільки час для повернення товару закінчиться — чек сміливо викидай.
Купуєш забагато їжі
Нещодавнє дослідження показало, що американські домогосподарства в середньому викидають близько 6,2 склянки їжі на тиждень.
Якщо змінити свої звички, можна заощадити чималу суму грошей на рік. І це лише шляхом зменшення харчових відходів.
Планування меню допоможе тобі уникнути непотрібних покупок у магазині, які є основною причиною викидання їжі. Обов’язково включи у свій план вечір із залишками їжі. Також бери їжу з собою на обід на роботу, оскільки це також дасть змогу значно заощадити гроші.
Окрім того, для кращого порядку розмісти продукти у холодильнику та коморі так, щоб подібні речі були поряд і їх було легко знайти. Це допоможе тобі уникнути помилкових покупок, наприклад, третьої пляшки соєвого соусу.
Раніше ми розповідали, як правильно ставити фінансові цілі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.