Якщо ти хочеш з роками лише примножувати свої прибутки, замислитися про інвестиції потрібно вже зараз. Та спершу краще проаналізувати, які інвестиції принесли прибуток у 2023 році. Це допоможе тобі не прогадати з тим, куди вкладати кошти під час війни. Читай детальніше.
Які інвестиції у 2023 році стали прибутковими в Україні
Під час війни у 2023 році українці змогли інвестувати у депозити, ОВДП, криптовалюту, валюту інших країн, нерухомість, землю і коштовні метали. Видання LIGA.net опитало експертів та дізналося, які інвестиції цьогоріч принесли найбільший прибуток.
Щоб визначити прибутковість інвестицій, слід відштовхуватися від середньорічного рівня інфляції — 15,5%. Найбільш успішною, проте і найбільш ризикованою, була названа криптовалюта. Зростання Bitcoin на більш як 165% (до $42,6 тис.) за монету принесло чимало прибутку тим, хто їх мав.
І за прогнозами Pantera Capital, Bitcoin зростатиме до 2028 року, після чого сягне $148 тис. за монету. Крім Bitcoin, у ціні зросли й інші криптовалюти.
Гривневі вклади також принесли українцям прибутки. Навіть якщо вирахувати інфляцію, прибуток складе 7-8% річних. Гривня цього року виграла навіть в іноземних валютних вкладень, адже там прибутковість склала — 2-3% річних, а реальна — рівна нулю через інфляцію у США.
Найсильнішою валютою цього року став мексиканський песо, який зріс на 10% щодо долара США. Не найуспішнішими фінансові аналітики назвали інвестиції у нерухомість.
Акції також стали прибутковими, хоча мали б піти у негативну прибутковість. Цьогорічний результат приблизно у 1,5 раза вищий за середній.
Тобто інвестиції в бізнес розвинених країн через фондовий ринок у 2023 році принесли двозначну прибутковість у твердій валюті, — каже фінансовий аналітик Максим Орищак.
Однією з інвестицій, що принесла найбільші прибутки, став високотехнологічний сектор. Це компанії Apple, Alphabet, Amazon, Microsoft, META, Nvidia і Tesla.
А золото не виправдало очікувань інвесторів. Облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) у 2023 році стали прибутковими для інвесторів і найбільш вигідними, бо ставка коливалася в межах 15-20% у гривні. А також ОДВП стали зручними, бо мають державну гарантію та не мають податку.
Раніше ми розповідали про інвестиції в науку у 2024 році.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.