Курс на зелені носії: які шляхи відновлення енергетики обговорили в рамках Формули миру

Ірина Танасійчук журналістка сайту
формула миру

Відбулася перша тематична розширена зустріч робочої групи, присвячена реалізації пункту Формули миру про енергетичну безпеку, повідомляють у прес-службі Офісу Президента. У ній взяли участь представники понад 40 країн-партнерів і міжнародних організацій. Про що говорили та як Формула миру пропонує розв’язати проблему з енергетикою — далі в матеріалі. 

Як Формула миру пропонує допомогти українській енергетиці

Голова ОП Андрій Єрмак нагадав, що внаслідок постійних російських атак на енергетичну систему Україна втратила понад 9 ГВт генерації. Це значно погіршило ситуацію в гуманітарній сфері та економіці.

— Захист об’єктів енергетичної інфраструктури, їхнє швидке відновлення та розвиток — єдиний спосіб запобігти поглибленню кризи. Україна потребує вашої енергетичної солідарності, — зазначив він.

Єрмак також припустив, що Україна може стати платформою для впровадження й тестування нових підходів переходу на зелену енергетику та посилення сталого розвитку.

Представники з Данії, Норвегії та Польщі запевнили, що їхні країни підтримують зусилля України з відбудови енергетичного сектору.

Так, міністр клімату, енергетики та комунальних послуг Данії Ларс Огор пообіцяв, що під час головування в Раді ЄС у 2025 році одним з основних пріоритетів буде збереження сильної політичної уваги до енергосистеми України. 

Державний секретар Міністерства клімату та навколишнього середовища Польщі Кшиштоф Болеста запевнив, що його країна під час головування в Раді ЄС  працюватиме над просуванням переговорів про вступ України до блоку та інтеграції енергосектору.

За результатами конференції учасники ухвалили спільне комюніке, у якому підтвердили підтримку всеосяжного, справедливого та стійкого миру в Україні, що охоплює запобігання нападам на цивільні об’єкти та енергетичну інфраструктуру.

Партнери зобов’язалися підтримувати Україну у відбудові енергетичної системи на принципах переходу до зеленої енергетики та енергетичної незалежності. Загалом, вони затвердили спільне бачення трьох аспектів:

  • гарантування безпеки цивільної енергетичної інфраструктури під час збройних конфліктів;
  • відбудова енергетичної системи України в короткостроковій та довгостроковій перспективі в інтересах підвищення глобальної енергетичної безпеки та стійкості;
  • захист енергетичної інфраструктури від атак.

У рамках наступного саміту миру Україна представить свій мирний план. Про що йтиметься у документі розповів президент Володимир Зеленський. 

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе