Банківські перекази тепер під ще більшим контролем? Стало відомо, що найбільші українські банки підписали меморандум про зменшення лімітів на перекази між клієнтами.
Що це означає, а також кого торкнуться такі зміни перш за все, розповідаємо далі у матеріалі.
Ліміти на переказ коштів: що відомо
10 грудня найбільші українські банки підписали меморандум про посилення контролю над фінансовими операціями деяких клієнтів, а також зменшення місячних лімітів переказів між українцями.
Відомо, що ліміти на переказ коштів ввели ПриватБанк, Ощадбанк, ОТП Банк, Правекс банк, ПУМБ, Райффайзен банк, Універсал Банк (Монобанк) і Таскомбанк.
Економічна правда, яка побувала на брифінгу під час підписання меморандуму, повідомила, що відтепер місячні ліміти на перекази залежатимуть від ступеня ризику клієнта та наявності в нього підтвердження джерела доходу.
Якщо клієнт визнаний високоризикованим, до нього будуть застосовувати посилені вимоги фінансового моніторингу. Ознаки такого клієнта прописані у законі Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.
Якщо клієнт не матиме підтвердження джерела доходів, банк встановить ліміт на перекази до 50 тис. грн (було 150 тис. грн).
Ліміти застосовуються й до інших клієнтів. Їхня гранична місячна сума:
- з 1 лютого 2025 року — 150 тисяч грн на місяць;
- з 1 червня 2025 року — 100 тисяч грн на місяць.
Ці правила діють не лише на перекази між картками, а й на перекази на IBAN.
Розмір ліміту можна збільшити написавши відповідну заяву. Це буде можливо після надання банку підтвердження джерел доходів. Якщо це підтвердять, розмір ліміту на перекази встановлять у розмірі доходу.
Банки, що взяли участь у підписанні меморандуму, закликали небанківських надавачів доєднуватися до угоди.
Раніше НБУ встановили ліміти на використання валютних карток: детальніше про рішення ми писали в іншому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.