БпЛА Молнія: що відомо про російську розробку, якою ворог вдарив по Харкову

Анастасія Грубрина журналістка сайту
БпЛА Молнія

30 січня у Харкові стався приліт ворожого беспілотника, повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Пошкоджено скління приватного будинку у Холодногірському районі, є один потерпілий з гострою реакцією на стрес.

Найімовірніше, це міг бути російський БпЛА Молнія, повідомив міський голова Ігор Терехов. Про появу такої зброї у росіян восени повідомляли в Національній поліції України. Розповідаємо, що відомо про дрон Молнія-1.

БпЛА Молнія-1: нове озброєння у росіян

Перше застосування дрона Молнія-1 по Харкову відбулося у листопаді 2024. Поліціянти більше розповіли про нього:

Він виготовлений з фанери й пластику. За розмірами — щось середнє між великим дроном і Шахедом. Має дальність близько 40 км. Може нести озброєння різного типу масою 3-5 кг, — каже речник облпрокуратури Дмитро Чубенко.

Такий дрон уражає вибухом та розльотом уламків. За словами Чубенка, Молнія-1 виготовляється з картону, фанери та пластику. Вони й раніше залітали у Харківську область, однак без бойової частини.

БпЛА Молнія є у двох модифікаціях — Молнія-1 та Молнія-2, де цифра є позначенням кількості двигунів. Це баражуючий боєприпас літакового типу. Такий дрон не може знищити будинок чи завдати масштабних руйнувань.

Дрони Молнія-1 застосовувалися росіянами у Курській області для бомбардування Суджі, а також у Часовому Яру та на Сіверському напрямку.

Дрон керується вручну, адже не має GPS-модуля. Якщо він втрачає зв’язок, врізається у найближчий об’єкт чи падає.

Дрон Молнія: технічні характеристики

Керівник відділу маркетингу компанії Airlogix, що створює БпЛА Gor, Віктор Локотков розповів для Фокусу про технічні характеристики російського дрона Молнія-1.

За словами Локоткова, такий дрон можна скласти за дві години. Більшість матеріалів — китайські та дешеві. Вони швидші за FPV, однак не такі ефективні.

  • батарея — 5000 мА/год Li Ion;
  • вага — близько 5 кг;
  • запуск — з катапульти або з рук;
  • дальність — 20-40 км;
  • вартість виробництва — близько $300 за штуку;
  • швидкість 20-25 м/с;
  • максимальна висота — 3 км;
  • зв’язок — ERLS.

Дрон Молнія — фото

Раніше ми розповідали, як Росія покращує свої дрони.

Фото: Харківська обласна прокуратура

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе Новини