За роки повномасштабної війни українська енергоінфраструктура сильно постраждала від російських обстрілів. Відновлювати станції складно, насамперед через те, що важко й довго шукати потрібні запчастини. За таких обставин ДТЕК розібрала Курахівську ТЕС на запчастини для ремонту інших станцій.
Це може звучати дико і здаватися нереальним, але керівник Курахівської станції стверджує, що в тих умовах не було іншого вибору. Читай у матеріалі, як ДТЕК наказала розібрати Курахівську ТЕС на запчастини.
Курахівську ТЕС розібрали на запчастини: що відомо
Про демонтаж Курахівської ТЕС для ремонту інших українських станцій розповів її керівник Анатолій Борічевський для WSJ.
Він говорить, що робітники місяцями боролися за те, щоб підтримувати роботу станції, яка працювала десятиліттями. Але це було надто складно робити у прифронтовому місті. Курахове розташовне у Донецькій області й перебувало під обстрілами російської артилерії.
Тому ще навесні працівники станції отримали нову місію: демонтувати весь об’єкт — генератори, трансформатори та інші життєво важливі частини були вкрай потрібні для ремонту інших українських електростанцій.
Тоді Анатолій зібрав усіх працівників та повідомив їм про це рішення, хоче, каже, було дуже важко.
— У нас не було вибору, — твердить він.
ДТЕК — найбільша приватна енергетична компанія країни, вона керує Курахівською станцією. Компанія намагалася шукати замінні частини на виведених з експлуатації електростанціях по всій Європі, але партнерам для їх передачі знадобилися місяці — бюрократія.
Тоді Україна знайшла швидше рішення в межах своїх кордонів — розбирати власні енергетичні активи у масштабній перестановці, спрямованій на те, щоб якнайшвидше налагодити все, що вона може.
Рішення розібрати Курахівську ТЕС на частини виникло, коли Росія зруйнувала міст, який використовувався для живлення вугіллям станції. Без цього вона не могла б працювати, але про відновлення інфраструктури так близько до лінії фронту не могло бути й мови.
Як працівники станції вивозили обладнання з Курахівської ТЕС
У працівників станції майже не було часу, російські війська наближалися. Тому обладнання вагою в сотні тонн довелося транспортувати автотранспортом, оскільки єдине залізничне сполучення до заводу було зруйновано. Трансформатори були настільки важкими, що вони зламали гідравлічні штовхачі, які використовувалися для їх переміщення.
Один кран був занадто слабким, щоб підняти деякі частини обладнання, тому працівники використовували відразу два, причому товсті мотузки часто рвалися, як нитки.
Україна вже не одну зиму проводить у складних умовах, але ми навчилися пристосовуватися. Раніше ми розповідали, як Україна збільшує видобуток газу. Читай, як саме і навіщо, за посиланням.
Фото: Wikipedia
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!