Уже 1 червня стартував прайд місяць, який триватиме до 30 червня 2024 року. Цей період присвячений святкуванням та важливим розмовам і акціям щодо рівності прав ЛГБТК+ спільноти. Попри те, що українське суспільство досі є доволі гомофобним, однак саме завдяки Маршу Рівності та іншим подіям, які часто підтримують ті чи інші відомі бренди, обізнаність про ЛГБТК+ проникає у широкий загал.
Через пандемію COVID-19, а згодом і початок повномасштабного вторгнення, тривалий час фестиваль від КиївПрайд не відбувався. Вперше з 2021 року у Києві знову може пройти КиївПрайд та Марш Рівності 2024!
Що варто знати про цю подію, чому тобі буде корисно туди піти та яку ціль ставлять організатори КиївПрайду, розповідаємо далі у матеріалі.
КиївПрайд: що відомо
КиївПрайд — це громадська організація, створена у 2016 році. Учасники організації влаштовують різноманітні заходи для покращення обізнаності українців у темі ЛГБТК+.
Наприкінці червня — прайд місяця, — організація влаштовує Марш Рівності. Це правозахисна хода на підтримку ЛГБТК+ спільноти.
Цього червня, вперше за час повномасштабної війни, відбудеться Марш Рівності 2024. Коли і як він пройде — далі у матеріалі.
Коли пройде Марш Рівності
КиївПрайд повідомив у своєму Instagram, що благодійний ЛГБТК+ фестиваль КиївПрайд та Марш Рівності відбудуться навіть попри війну у країні! Задля цього, організатори подбали про безпеку для відвідувачів.
— В Україні прайд — це майданчик для боротьби за права людини, а в умовах великої війни — це можливість надати Україні видимості у світі та залучити додаткову допомогу для тих, хто боронить нашу незалежність, — написали організатори.
16 червня у Києві має відбутися Марш Рівності — через війну його хотіли спустити до київського метрополітену. Організатори повідомляли, що захід узгоджений з місцевою владою.
Однак, вже 3 червня 2024 року, у КМДА повідомили, що столична влада не погоджувала проведення Маршу Рівності в метро.
З міркувань безпеки організаторів просять обрати іншу локацію. У разі проведення заходу відповідальність за дотримання всіх заходів безпеки покладається на організаторів.
— Правозахисні та інформаційно-роз’яснювальні заходи, спрямовані на утвердження рівності, є важливими й в умовах воєнного стану. Однак Київський метрополітен — об’єкт подвійного призначення і частина критичної інфраструктури міста, це завжди території підвищеного ризику через обмеженість простору, графік руху поїздів і великий пасажиропотік.
Щоб не наражати на небезпеку учасників заходу та пасажирів, уникнути можливих провокацій, міська влада не може дозволити проведення Маршу Рівності в метро.
Більшої інформації щодо місця проведення Маршу Рівності поки що немає.
Також уже 9 червня КиївПрайд спільно з Ukraine.pride повідомили, начеб-то на організацію тиснуть, аби не дати можливості провести заходи.
Зокрема вони заявили, що 8 червня, під час підготовки вечірки Рейвах Прайд ГО UkrainePride до місця проведення події (арт-центр Closer) прибули представники ТЦК Подільського району Києва. Вони перевіряли документи в усіх присутніх та намагалися забрати чоловіків, які не мали необхідних документів, на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).
Організатори зазначили, що буцім-то представники ТЦК обрали серед усіх культурних заходів столиці саме ЛГБТК+ подію.
Ми розцінюємо такі дії як цілеспрямований тиск на прайд-рух в Україні.
Ситуація, яку висвітлили в Instagram, викликала хвилю різних думок. З одного боку, користувачі не поділяють того, що під час уваги західних партнерів до України, в нас дійсно можуть чинити якийсь тиск на права людей.
Водночас дії працівників ТЦК називають правомірними, а перевірка документів військовозобовʼязаних у воєнний час — є нормою.
Також організатори повідомили, що відкривають великий збір на підтримку військових України. Усі отримані під час фестивалю кошти організатори спрямують на Прайд-збір. На меті: зібрати чотири мільйони гривень.
КиївПрайд 2024: програма
Цьогоріч КиївПрайд також відзначить людей та бізнеси, які активно підтримують спільноту ЛГБТК+. Серед номінацій та номінованих є:
- народна депутатка Інна Совсун, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, омбудсман Дмитро Лубінець — номінація Політика;
- ПриватБанк, Uklon, УкрПошта, Comfy, Київстар, Vodafone, ЛУН, ЦУМ, видавництво Видавництво — номінація Бізнес;
- Wonderzine, Гендер в деталях, Детектор медіа, The Village, Громадське — номінація Медіа;
- співак і ведучий Володимир Дантес, креативна продюсерка Марія Тучка (Туча), підприємець і ведучий Влад Болсон, журналістка та ведуча Саша Гонтар — номінація Публічна особа.
Раніше ми розповідали тобі про значення прапорів ЛГБТК+. Детальніше про це дізнаєшся в нашому іншому матеріалі.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!