Лідерство, рівність, підтримка: у Черкасах відбувся регіональний Жіночий Конгрес 2025

Марія Бондар редакторка сайту
Український жіночий конгрес 2025

Від лідерства в громадах — до рівності в оплаті праці. У Черкасах відкрили регіональний Український Жіночий Конгрес — майданчик, де говорять про права, можливості та спільні рішення для жінок у громадах.

Розпочала захід віцеспікерка Верховної Ради і співзасновниця УЖК Олена Кондратюк. За її словами, саме жіночий капітал стане рушієм змін — як у громадах, так і в масштабах країни.

Але для цього важливо не лише надихати одна одну на лідерство, а й вчитися брати відповідальність, підтримувати і адаптуватися до нових реалій.

Рівність починається на місцях

— Нам необхідно говорити про роль жінки не лише на загальнодержавному рівні, а й на регіональному. Ми вже бачимо зміну суспільної парадигми через ці нові функції і нові ролі жінок під час війни. Жінкам з радістю дають відповідальність. Але все ще не дають рівності в оплаті праці, прийнятті рішень, — наголосила Кондратюк.

Вона підкреслила, що цьогорічна мета регіонального УЖК — не тільки озвучити проблеми, з якими стикаються жінки на Черкащині, а й показати успішні кейси територіальних громад, яких у регіоні 66. 

Торік найбільш активними за інвестиціями й проектами стали Умань, Сміла та Паланська громада. Їхній досвід презентують як приклад вдалих рішень.

Програма УЖК.Черкаси цьогоріч включає дискусії про лідерство жінок у місцевому самоврядуванні та бізнесі, навчання фінансової грамотності, підтримку вразливих груп у сільській місцевості. Окрема тема — посилення національної ідентичності.

— Шукайте можливості — вони є! Право на права мають усі жінки, в тому числі у найменших громадах, з вразливих груп, внутрішньо переміщені. Об’єднуйтесь, щоб їх відстояти! — закликала Олена Кондратюк.

Суперсила жінок — це міцність та взаємна підтримка

До діалогу на УЖК приєдналися також міжнародні партнери. Надзвичайна та Повноважна Посол Канади в Україні Наталка Цмоць наголосила, що місцевий рівень в Україні — основа держави, тому важливо, аби жінки в регіонах не боялися проявляти лідерство і підтримували одна одну. Вона також підкреслила, що участь жінок у мирних процесах і відбудові має бути формалізованою — це дає Україні стратегічну перевагу на фоні антигендерної політики рф.

Пані Посол ЄС Катаріна Матернова, своєю чергою, наголосила на силі місцевого самоврядування: саме воно допомогло країні вистояти в перші дні повномасштабного вторгнення. Вона повідомила, що Євросоюз виділив 6 мільйонів євро на програми підтримки українських жінок, зокрема тих, хто зазнав насильства або хоче брати на себе лідерство в громадах. Загалом ЄС надав понад 150 мільйонів євро на розвиток громадянського суспільства в Україні.

Представниця ООН Жінки в Україні Сабін Фрейзер Гюнеш під час Українського Жіночого Конгресу у Черкасах наголосила на важливості для жінок не лише брати на себе роль лідера, але й підтримувати одна одну.

Жінки в Україні беруть на себе неймовірні лідерські ролі — як в політиці, так і у бізнесі. Але все ще існує потреба ділитися досвідом і вчитися одна в одної, а також формувати солідарність.

Голова Ради розвитку громад благодійного фонду МХП-Громаді Тетяна Волочай додала, що якщо жінок підтримувати, то вони починають впроваджувати якісні ініціативи, впливати на розвиток громад.

Цьогоріч серед спікерок УЖК у Черкасах — представниці громад, місцеві депутатки, підприємиці, фермерки, активістки. До заходу долучилися також співзасновниці Конгресу Марія Іонова і Світлана Войцеховська, народні депутатки, урядовці та дипломати з країн ЄС і G7.

Долучитись до ефіру УЖК.Черкаси можна за посиланнями: на сайті УЖК, Youtube-каналі УЖК, та на сторінці у Facebook.


Жіноче лідерство в громадах — лише одна зі складових великої картини. Адже права жінок — це не лише про можливості тут і зараз, а й про глобальні тенденції, які впливають на майбутнє. Як саме вони змінюються — про це у новому звіті ООН, який підсумовує 30 років боротьби за рівність. І не без тривожних сигналів для 2025 року.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе Новини