Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав збільшити кількість коштів на військові потреби країн ЄС. Якщо ж цього не зробити, то у найближчому майбутньому західному світові доведеться вчити російську мову.
Таку заяву він зробив під час свого виступу в Європейському парламенті. На його думку, майбутнє світової безпеки залежить від результатів війни в України.
Марк Рютте про необхідність витрачати більше на оборону
Генсек НАТО стверджує, що оборона вимагає більших ресурсів ніж ті, які є станом на зараз:
Вам доведеться вивчати російську мову через 4-5 років, якщо не виділятимете на військові потреби набагато більше грошей, ніж нинішні 2% ВВП.
Зараз світова безпека залежить від результатів завершення російсько-української війни. А щоб досягти стійкого миру, потрібно збільшити військову допомогу Україні, впевнений політик.
За словами Рютте, Росія прискорює кампанію з дестабілізації альянсу за допомогою атак на інтернет-кабелі, замахів на вбивство та актів саботажу проти держав-учасниць НАТО.
Він стурбований ситуацією з безпекою в Європі, а також вважає, що ЄС має посилити оборонну промисловість. Водночас для НАТО важливо уникати бар’єрів між союзниками.
Марк Рютте закликав європейських союзників збільшити військову підтримку Україні. Адже ніхто не знає, коли і як завершиться війна, але мир точно не буде тривалим, якщо Путін досягне своїх цілей в Україні.
Мир не буде тривалим, якщо Путін, Сі Цзіньпін, Кім Чен Ин і режим у Тегерані почуватимуться сильнішими.
Секретар НАТО закликав країни Європи більше вкладатися в оборону. І не лише на рівні 2%, а набагато більше. Якщо ж не робити цього, то доведеться відвідувати курси російської мови або втекти до Нової Зеландії.
Щоб захистити людей і свій спосіб життя союзники мають якнайшвидше інвестувати в оборону та оборонне виробництво, а також підвищити стійкість своїх суспільств і критичної інфраструктури.
— Більше витрат на оборону — це означає менше витрат на інші пріоритети. Але від цього може дуже залежати наше майбутнє, — підкреслив Рютте.
Про зміцнення обороноздатності думає й Україна. Ми розповідали про відродження ракетної програми для виготовлення далекобійної зброї.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.