Польща — сусідня до України держава, яка тривалий час була робочим хабом для багатьох українських заробітчан. А з початком повномасштабного вторгнення, країна стала прихистком для мільйонів біженців, які тікали від війни.
Наразі Польща стала привабливою для мігрантів й з інших країн. Про це йдеться у новій міграційній стратегії країни, яку недавно схвалив польський уряд.
Що зміниться для біженців та мігрантів у Польщі та про що варто подбати українським громадянам там, читай далі у матеріалі.
Біженці у Польщі: що зміниться
За повідомленням польського ЗМІ money.pl, що ознайомилось зі стратегією, яка наразі не є публічною, нові правила повинні посилити прикордонну інфраструктуру та протидіяти переміщенню людей через Польщу.
Стратегія передбачає нові правила для біженців та мігрантів, а саме щодо працевлаштування, отримання польського громадянства, притулку з гуманітарних міркувань — декому можуть відмовити у цьому.
Зміниться й візова політика: вона стане більш вибірковою, до того ж планують створити національну програму з повернення тих іноземців, чиє перебування в Польщі може бути невиправданим або небажаним.
Рівень цієї вибірковості має визначатися у двох вимірах — країни, громадяни яких можуть скористатися преференціями при отриманні віз, і профіль потенційного мігранта, який може характеризуватися унікальними навичками.
— При визначенні преференцій щодо видачі віз можуть використовуватися такі критерії, як розмір винагороди або потреба в припливі працівників для завершення інвестицій, які вважаються стратегічними для держави.
Під час реалізації Стратегії буде запропоновано модель видачі гуманітарних віз — йдеться у документі.
Українські біженці в Польщі: нові правила
Також уряд хоче запровадити зміни у трудовій міграційній політиці: країна допускатиме на ринок праці іноземців на дефіцитні професії, а також створить спеціальні правила. Зокрема, тепер, щоб потрапити на роботу до Польщі, потрібно відповідати таким критеріям:
- походження з країн OECР або країн, з якими Польща чи Європейський Союз мають угоду про реадмісію;
- мігрант має унікальні навички або країна не може знайти працівника з унікальними компетенціями в Польщі;
- приймання працівників з-за кордону на прохання роботодавця, який здійснює інвестиції стратегічного значення для польської економіки чи оборони.
Однак відомо, що правила наразі не зміняться для громадян Білорусі, Молдови, Грузії та Вірменії, а також — України. Однак це може бути змінено до кінця 2025 року.
За словами голови канцелярії прем’єра Яна Грабеця, нові обмеження стосуються вихідців із Сомалі, Афганістану, Сирії, Судану та інших африканських і азійських країн. Водночас наразі наростає проблема з напливом біженців до Польщі з Білорусі та Росії.
Раніше ми розповідали тобі, як Польща укріплює свій кордон з цими країнами та чи не нашкодить це українсько-польським стосункам та сполученню.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!