Протягом останніх кількох місяців поступово зростають ціни на оренду житла в Україні. Лідерами за вартістю залишаються Київ та Львів. Незмінними в цих містах залишаються попит та пропозиція. Найбільше ж ціни на житло зросли у Вінниці (на 29,3%), а от у Харкові й Дніпрі знизилися на 3-4%.
OBOZ.UA спитали думку експертів з нерухомості щодо того, як змінюватиметься оренда житла в Україні та чи здешевшає житло протягом зими.
Оренда квартир в Україні: прогноз щодо змін у цінах
Період зимових свят традиційно є часом найменшого попиту. У грудні-січні значно знижується кількість орендарів, тому з’являється більше шансів знайти гарний варіант.
Київський рієлтор Максим Б. розповів, що вже зараз кількість шукачів житла значно зменшилася, але ринок продовжує працювати. Але разом з шукачами житла також зменшується кількість тих, хто його пропонує.
— Найактивніший попит спостерігається в п’яти найбільших містах України: Києві, Одесі, Дніпрі, Львові та Харкові. Важливо враховувати, що ринок оренди надзвичайно конкурентний, особливо у Львові та Києві, де пропозиція та попит постійно балансують, — додає керівниця сектору з розвитку продажів Оксана Остапчук.
Зараз, у період відключень світла, є нова можливість для торгу. Якщо будинок не обладнаний генератором, то можна попросити зменшити ціну на оренду квартир на верхніх поверхах, бо в таких будинках від електроенергії залежить майже все.
Виконавчий директор Асоціації фахівців нерухомості Юрій Піта каже, що чинні ціни сформувалися до листопада, а саме в період серпня-жовтня. Оскільки це достатньо активний період попиту на оренду, то ці ж розцінки діятимуть у зимовий період.
Статистика одного з великих порталів нерухомості наводить інформацію, що в Києві середня вартість оренди однокімнатної квартири складає 16,5 тисяч. За двокімнатну доведеться заплатити 22,9 тисячі, а за трикімнатну — 37,5 тис. грн.
У Львові за однокімнатну квартиру доведеться заплатити 17 тисяч, за двокімнатну 20 тисяч, а трикімнатну 22,9 тисячі.
Однокімнатні квартири суттєво здорожчали у Вінниці — на 29,3%, що значно перевищує середньоринкові показники. Одеса має більш помірне зростання — близько 10-11%.
Як зміниться вартість оренди взимку
На думку Юрія Піти, ціни взимку можуть змінюватись у межах 5-10%. І не лише у напрямку збільшення, а й зменшення. Аналітики певні, що збережеться чинна динаміка з м’яким підвищенням цін.
Попит на житло протягом зими передбачуваний та знижується в грудні. У січні він трошки більшає та закріплюється на цьому рівні до березня.
— Загальна тенденція цін залишається незмінною — поступове зростання. Утім, є певні регіональні особливості. Зокрема, території, наближені до зони бойових дій, мають вищий попит на подобову оренду, тому довгострокова оренда там майже не демонструє цінового зростання, — додає Оксана Остапчук.
А от у Києві, Ужгороді та Львові ціни на оренду стійко зростають.
Тож якщо хочеться переїхати до Києва чи іншого великого міста, краще робити це у зимовий період, адже тоді попит найменший, а орендодавці прихильніші, ніж зазвичай.
Зекономити можна, орендувавши квартиру на високих поверхах. Там вартість менша через умови, що склалися в Україні. Неліквідними вважаються не лише старі будинки, але й квартири, які не відповідають сучасним вимогам орендарів, без розвиненої інфраструктури тощо.
Такі квартири матимуть нижчу ціну, але не завжди низька ціна означає вигідність. Адже за наявності великих проблем з житлом доведеться компенсувати витрати з власної кишені.
А де можна винаймати житло з тваринками? Ми розповідали про рейтинг найбільш pet-friendly міст України.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.