Міністерство юстиції працює над створенням системи кіберзахисту даних, яку називають Пентагоном державних реєстрів. Мета цієї ініціативи — посилити безпеку через зростання кіберзагрози. Що відомо про нововведення — читай просто зараз!
Пентагон держреєстрів: особливості нової системи захисту
Як повідомив кореспондент Укрінформу, перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко пояснив, що йдеться про два ключові напрями: законотворчість і впровадження технологічних рішень.
Зараз ми працюємо над законопроектом №11290, розроблений Держспецзв’язком. Він базується на аналізі понад чотирьох тисяч кіберінцидентів.
Також посадовець додав: проект передбачає створення системних механізмів захисту.
Один із нових кроків — запровадження на підприємствах критичної інфраструктури посади спеціаліста з кібербезпеки. Такий фахівець відповідатиме за мінімізацію ризиків та запобігання негативним наслідкам кібератак.
Коли запрацює Пентагон
Законопроект вже пройшов перше читання у Верховній Раді. Микола Кучерявенко повідомив, що після його остаточного ухвалення розпочнеться впровадження нової системи кіберзахисту.
Раніше віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина розповіла для Укрінформ, що Пентагон державних реєстрів — це частина ширшого плану щодо забезпечення стійкості державних даних.
Ми створюємо захищені майданчики для зберігання даних, щоб вони залишалися доступними навіть у разі атак.
Міністерка юстиції також зазначила, що кібератаки стали частиною сучасної війни, і Україна щодня протистоїть їм. У Міністерстві юстиції переконані, що створення Пентагону державних реєстрів є важливим кроком для захисту важливої інформації.
Раніше ми розповідали про масштабну кібератаку на державні реєстри України.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.