Сучасні українсько-польські стосунки, попри історичні незгоди та трагедії, можна назвати добросусідськими. Саме Польща однією з перших підтримала Україну у війні проти агресора, й наразі ця країна дуже допомагає — не лише оборонній промисловості, а й українським біженцям.
Однак торік кордон між двома країнами “трусило” не на жарт: польські мітингувальники виходили на протести, бо їхні фермери були незадоволені ввезенням української продукції на територію Республіки Польща та ЄС.
Тепер стало відомо, що Уряд Польщі вніс пункти пропуску до переліку критичної інфраструктури — передавав кореспондент Укрінформу. Що це означає та як допоможе Україні у майбутньому, читай далі у матеріалі.
Польща визнала КПП критичною інфраструктурою
Про таке рішення журналістам повідомив уповноважений уряду Польщі з питань співпраці з Україною, голова комісії Сейму Польщі у закордонних справах Павел Коваль.
Він пояснив, що хоч і ситуація на польсько-українському кордоні мала місце торік і у 2025 проблеми вже немає, однак очевидно, що фермери у ЄС та Польщі зокрема шукатимуть можливості організувати протести, які будуть найбільш дошкульними для влади.
Тож влада намагається обмежити таку можливість законними шляхами.
— Уряд запровадив правила, пов’язані з критичною інфраструктурою, що трохи обмежило незручності, пов’язані з протестами (на кордоні — ред.).
Розширено перелік того, що вважається критичною інфраструктурою, — сказав Коваль.
Він також додав, що масштаби протестів польських фермерів були непорівнянні з тією напругою, що виникла з цього приводу в Україні.
Зокрема тому, що рівень експорту української продукції до та під час протестів не сильно постраждав.
Нещодавно стало відомо, що Польща планує побудувати Східний щит на кордоні з Україною: для чого, читай за посиланням.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.