Вперше назвали війну війною: в ООН висунули низку вимог до Росії

Анастасія Грубрина журналістка сайту
Резолюція ООН

Те, що росіяни порушують права українців в окупації — не є новиною. Наші громадяни перебувають на окупованих територіях часто у страху, під погрозами та гіршими проблемами.

Та як їм допомогти? Генеральна Асамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію Ситуація з правами людини на тимчасово окупованих територіях України, включно з Кримом та Севастополем. 

Розповідаємо, що це означає і чи може чимось допомогти нашим громадянам.

ООН ухвалила нову резолюцію: про що йдеться

У МЗС прокоментували ухвалення оновленого документа. Ним вимагають від РФ негайного припинення війни та виводу військ з усіх окупованих територій.

Новий документ має охоплювати ситуацію з правами людини на всіх окупованих Росією територіях України. На практиці це означатиме посилений моніторинг ООН та міжнародної спільноти за злочинами та грубими порушеннями, які вчиняють росіяни щодо наших громадян в окупації.

Генеральна Асамблея вкотре підтвердила суверенітет та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів та невизнання будь-яких змін статусу українських територій.

Це вперше, коли в офіційних документах ООН війна в Україні названа не конфліктом, агресією чи іншими синонімами, а саме “загарбницькою війною РФ проти України”.

У резолюції засудили нехтування Росією нормами міжнародного права, незаконне утримування цивільних українців під вартою, тортури і катування, дискримінацію людей в окупації.

У документі не оминули питання катувань, насильства над українськими військовополоненими. Росію закликали надати доступи міжнародним організаціям до місць утримання полонених, а також надати їм медичну допомогу. Крім цього, Росію закликали до обміну всіх українських полонених.

— ГА ООН закликає РФ припинити депортацію українських дітей та надати вичерпну інформацію відповідним агенціям ООН та міжнародним організаціям зі списком усіх депортованих українських дітей, включаючи тих, чий статус був змінений, хто був усиновлений або переданий на піклування прийомних батьків, а також вжити всіх необхідних заходів для безпечного повернення цих дітей на Батьківщину, — пишуть у МЗС.

За вбивства дітей, атаки на школи та лікарні російські Збройні сили та інші дотичні формування закликали включити до “списку ганьби”.

Також у документі нагадали, що саме Росія несе відповідальність за підрив Каховської ГЕС, катастрофічні наслідки для економіки, екології та сільського господарства.

Згадали й те, що Росія не має права атакувати українські порти, погрожувати цивільним і торговим суднам, підривати глобальну продовольчу безпеку.

Раніше ми розповідали, чому в ООН бракує коштів на допомогу Україні взимку.

Фото: МЗС

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе Новини