Новорічні свята у багатьох українців асоціюються з підготовкою за місяць і пошуком продуктів за більш-менш адекватними цінами. Однак ціни лише ростуть, тож відсвяткувати Різдво, Новий рік та інші свята вийде не в одну тисячу гривень!
У скільки обійдуться подарунки й продукти на свята — досліджувала компанія Deloitte.
У скільки обійдуться продукти та подарунки на свята
З роками ми відходимо від приготування десятків радянських страв і робимо вибір на користь меншого, але кращого і смачнішого. Чимало людей замовляють доставку їжі на Новий рік і полегшують собі цим життя. Те саме і з подарунками, для найрідніших — нічого не шкода!
За результатами дослідження, українці не відмовляться від свят через війну. Віддаватимуть перевагу вітчизняним товарам, і не забудуть про наших захисників.
Попри третій рік повномасштабної війни 65% респондентів не планують відмовлятися від святкових покупок. Це є позитивною тенденцією, оскільки минулого року цей показник становив 59%, а у 2022-му — 61%.
Дослідили і як українці витратять гроші. Міленіали — на іграшки дітям, зумери — куплять собі одяг, декор та книги, а покоління X готове віддати половину на ЗСУ, у той час, як бебі-бумери вирішують закупитися українськими товарами на свято.
Тенденції такі, що бажання свята в українців з минулого року значно зросло — на 6%. Для понад половини опитаних українців (57%) витрати на свята складуть 1-5 тис. грн. 45% усе ще витрачають більше на Новий рік, ніж на Різдво.
7 із 10 респондентів планують спрямувати частину свого різдвяного та новорічного бюджету на благодійну допомогу, а 79% із них підтримають захисників на передовій. Серед покоління бебі-бумерів 91% спрямують кошти саме на допомогу українським військовим.
Важливим є те, що заради економії українці готові чекати на довгу доставку з-за кордону, а половина покупців докупить щось іще для безкоштовної доставки. 41% опитаних купить українські товари.
Трохи більш як половина (56%) віддає перевагу продавцям, які дають можливість оплати товару частинами. Цікавою є тенденція зі штучним інтелектом. Його все більше використовують для вибору подарунків та пошуку знижок.
Вирішальними факторами для покупок для українців стають: дешева або безкоштовна доставка, швидка доставка, зручність сайтів (іноземних).
На різдвяно-новорічні свята опитані готові витратити не більш як 25% свого бюджету.
Можливо, хоч якось зменшити витрати на новорічні свята зможе державна допомога. Ми розповідали, чи можна витратити 1000 Зеленського на продукти.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!