Соціальне житло в Кракові: нові можливості для українських переселенців

Марія Дзюба редакторка сайту
Соціальне житло в Кракові: нові можливості для українських переселенців

У Кракові незабаром відкриється нове агентство соціальної оренди житла, яке стане важливим кроком на шляху до інтеграції українських біженців, що перебувають у Польщі через війну. 

Цей проект став можливим завдяки співпраці з міжнародними організаціями, такими як UNHCR та Habitat for Humanity Poland, а також завдяки фінансовій підтримці уряду Швейцарії.

На початку 2025 року громадяни України зможуть подавати заявки на участь у програмі соціальної оренди житла, яка передбачає можливість оренди відремонтованих квартир за мінімальну ціну, що фінансується державою або міжнародними партнерами. 

Чотири з восьми квартир, відремонтованих у рамках проекту, будуть передані українським переселенцям. 

Вартість оренди таких квартир значно нижча за ринкову, що дасть можливість багатьом біженцям оселитися в Кракові за доступними умовами.

Підтримка від Habitat for Humanity Poland

Перші вісім квартир для біженців було передано Кракову організацією Habitat for Humanity Poland. 

Ці квартири є частиною проекту Агенція соціальної оренди, метою якого є допомога найбільш вразливим групам переселенців. 

Окрім цього, чотири квартири також отримають мешканці Кракова, що в свою чергу допоможе вирішити проблему нестачі соціального житла в місті.

Одна з квартир, де скоро оселяться малозабезпечені українські переселенці

Заступниця президента Кракова Марія Кламан зазначила, що житловий фонд міста є досить обмеженим, адже лише 3% житлових приміщень належать місту. 

Це найменший показник серед великих польських міст, тому наявність доступного соціального житла в Кракові є важливою потребою для багатьох сімей, включно з українськими біженцями.

Глобальна співпраця на допомогу українським біженцям

Генеральний директор UNHCR у Європі, Філіп Леклерк, підкреслив важливість таких ініціатив для людей, які втекли від війни в Україні.

Питання житла для біженців є одним із перших, що постає перед ними. Співпраця з польськими організаціями та урядом дає реальну можливість забезпечити українців житлом в умовах війни, — сказав він.

Фото: Іstockphoto

Гендиректор зазначив, що програма соціального житла працює в кількох європейських країнах, і кожна з них адаптує її під свої специфічні умови. 

Тільки спільно можна покращити умови життя переселенців, і Краків сьогодні отримав вісім квартир для тих, хто цього потребує, — додав він.

Як взяти участь у програмі соціальної оренди?

Умови участі в програмі соціальної оренди в Кракові поки що не прописані, але, як зазначив програмний директор Habitat for Humanity Poland Марчін Марил, цього можна очікувати до кінця 2024 року. 

У Варшаві, де аналогічна програма вже діє, учасники мають відповідати кільком вимогам, серед яких підтвердження перетину кордону після 24 лютого 2022 року, а також проживання на території, що була під обстрілами або в зоні бойових дій.

Особливу увагу звернено на вразливі категорії громадян: одиноких батьків, багатодітні родини, осіб з інвалідністю або пенсіонерів. 

Фото:Pexels

За словами Марила, соціальна оренда житла допомагає адаптуватися до нових умов у країні й дає шанс на нормальне життя в умовах війни.

Завдяки такому співробітництву, українські біженці отримують можливість розпочати нове життя в Польщі, не побоюючись проблем із житлом. 

Окрім житла, важливим кроком для українських біженців є також адаптація їхніх дітей до нової освітньої системи, і для цього важливо знати, як правильно влаштувати дитину до школи в Польщі.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе Новини