Наратив про здорожчання палива запустили росіяни? Наслідки ударів по НПЗ РФ

Вікторія Мельник журналістка сайту
удари по нпз

У війні проти загарбницької Росії війська України завдають відповідних ударів. Низка ударів БПЛА по нафтопереробних заводах РФ, які працюють на військові потреби країни, все ж завдала збитків агресорам.

Яких втрат зазнали росіяни внаслідок атак на російські НПЗ та чи вплине це на ситуацію на полі бою — Директор консалтингової компанії Сергій Куюн розповів 24 Каналу.

Ми переповідаємо тобі найцікавіше далі у матеріалі.

Збитки Росії від атак на НПЗ

За словами Сергія Куюна, удари по російських НПЗ завдали агресору збитків на сотні мільйонів доларів — це також і про обладнання, яке доведеться змінювати, і про втрати на виробництві нафти, а отже — не росіяни отримають з неї прибутку.

До того ж Росія втрачає можливість внутрішнього збуту нафтопродуктів, ціни на заправних станціях тримаються лише через субсидування їх державою.

— Крім того, Росія зазнає втрат в міжнародному, медійному та навіть військовому плані, тому що вони будуть змушені щось робити з протиповітряною обороною.

Завдяки цьому “оголиться” якийсь новий напрямок на фронті, який ЗСУ зможе використати для нових атак, — наголосив директор консалтингової компанії.

Попри прямий вплив нафтопереробної галузі на обороноздатність Росії, США та Міжнародна енергетична агенція виступають проти ударів по НПЗ Росії, побоюючись росту цін на паливо у світі та США зокрема.

Однак, на думку очільника консалтингової фірми, це є свідченням правильних дій України. Схоже, наратив про здорожчання палива запустили самі ж росіяни, аби якось вплинути на ситуацію. Хоча, звісно, теоретично зростання цін також є реальним.

Наслідки ударів по НПЗ

За словами директора консалтингової компанії Сергія Куюна, наслідки для економіки Росії відчутні уже зараз, однак вони можуть і збільшитися. 

Відомо, що у першому кварталі 2024 року виробництво бензину у Росії скоротилося на 14%. Також окупанти збільшують обсяги закупівель палива в інших країн-партнерів. Попри це, проблеми з постачанням палива уже існують.

Також у РФ ввели заборону на експорт палива терміном на шість місяців.

Водночас під ударами залишаються не лише заводи, а й військові аеродроми. Детальніше про одні з останніх атак на російські аеродроми, ми розповідали в іншому матеріалі.

Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!

Категорії: Для тебе Новини