В Україні починають роботу над цифровою платформою для дистанційного навчання

Марія Бондар редакторка сайту
Дистанційне навчання Україна

Одні гортають підручники десь у Лодзі чи Берліні, інші натискають “підключитися до зустрічі” у Zoom на Закарпатті. Українські школярі сьогодні живуть у дуже різних реальностях, але всіх їх об’єднує одне: потреба у якісній освіті, яка допоможе зберегти зв’язок з українською мовою, культурою та своєю шкільною програмою.

Єдина цифрова платформа для дистанційного навчання

Аби вдосконалювати освітній процес, Міністерство освіти і науки України та ПриватБанк розпочали роботу над створенням єдиної цифрової платформи для дистанційного навчання.

Документ про співпрацю підписали 9 квітня 2025 року. Це частина державної політики Школа офлайн, яка має дати можливість дітям здобувати якісну та стабільну освіту незалежно від того, де вони перебувають.

Йдеться про створення сучасного, зручного і безпечного онлайн-середовища для навчання за українськими стандартами — з доступом до уроків, завдань, підтримки вчителів та зручного зв’язку між учнями, вчителями та батьками.

Зокрема, за допомогою впровадження в освітній процес новітніх технологій, які допоможуть інтегрувати інноваційні та більш дієві методи навчання.

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий говорить:

— Тисячі українських дітей сьогодні не мають змоги навчатися очно в українських школах через війну. Забезпечити їм якісну, доступну та безперервну освіту — наше завдання.

Створення єдиної цифрової платформи — це відповідь на цей виклик і, зокрема, ще один крок у розвитку дистанційної освіти.

Як працюватиме нова платформа

Цифрова платформа відповідатиме державним освітнім стандартам і передбачатиме:

  • впровадження єдиного стандарту якісного дистанційного навчання;
  • індивідуальні освітні траєкторії;
  • збереження постійного зв’язку між учнем і вчителем;
  • зручні інструменти для всіх учасників освітнього процесу — в одному цифровому просторі;
  • захист персональних даних, кібербезпеку та цифрову ідентифікацію.

Також платформа передбачає створення якісного навчального контенту, технічну підтримку шкіл та розвиток цифрових навичок у педагогів.

Ми переконані, що інвестиції в освіту — це один із найважливіших шляхів до кращого майбутнього, і ми раді стати партнером Міністерства освіти і науки України.

Я впевнений, що об’єднавши зусилля, ми досягнемо значно більше в підготовці молоді до успішного майбутнього, — зазначив голова правління ПриватБанку Мікаель Бьоркнерт.


З 1 вересня 2025 року відбудуться певні зміни у дистанційному навчанні, розповіли в Міносвіти. Читай далі: що чекає на онлайн-школи у новому навчальному році. 

Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!

Категорії: Для тебе Новини