В Україні розробили індекс гендерної рівності, щоб об’єктивно оцінити результативність у сфері боротьби з дискримінацією. Про це повідомив Офіс урядової уповноваженої з гендерної політики та Український Жіночий Фонд в коментарі Суспільному.
Зазначається, що презентація українського індексу гендерної рівності відбулась на другому Форумі гендерної рівності, організованому Європейським інститутом гендерної рівності (EIGE) у Брюсселі.
Індекс гендерної рівності: навіщо він Україні та як допоможе у боротьбі за рівність
Головна спеціалістка апарату урядової уповноваженої з питань гендерної політики Емілія Ніцевич зазначила, що забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків є одним з безумовних пріоритетів уряду навіть в умовах війни.
— Розробка індексу гендерної рівності, особливо у воєнний час, є практичним механізмом визначення й аналізу як слабких, так і сильних сторін управлінських рішень, в економічній, соціальній, освітній, фінансовій сферах та політичному житті.
Врахування всіх наявних ресурсів в умовах війни є запорукою нашої перемоги.
Індекс гендерної рівності використовують в країнах ЄС з 2013 року. Його мета — показувати гендерні розриви між жінками та чоловіками у шести ключових сферах: робота, гроші, здоров’я, знання, вплив та час.
Згодом влада може врахувати ці показники при розробці й удосконаленні державних політик.
Індекси дасть змогу адекватно порівнювати Україну з іншими європейськими країнами щодо досягнень у сфері гендерної рівності. Його також можна використати у забезпеченні гендерного мейнстримінгу та інклюзії у відновленні.
Завдяки розробленому індексу вперше стане зрозумілим розвиток України у шести сферах серед інших країн Євросоюзу.
Зазначається, що в певних галузях ми демонструємо лідерство серед 27 країн ЄС, а результати розрахунку говорять про близькість європейських стандартів і цінностей гендерної рівності українській нації.
Координаторка проектів Жіночого Фонду Мілена Горячковська підкреслила важливість розробки індексу гендерної рівності для євроінтеграції.
Європейська інтеграція України розширить можливості для жінок у різних сферах життя — від політичного життя до соціального та економічного.
— Індекс є важливим інструментом для моніторингу прогресу в різних сферах і для формування довгострокових стратегій відновлення України та її інтеграції до ЄС.
Це перша глобальна робота у сфері гендерної рівності для України. Повноцінна презентація українського індексу відбудеться у січні 2025 року. Наступним кроком буде створення передумов для інституалізації індексу та його постійному розрахунку.
Проблема сексизму в Україні є актуальною, але не дуже обговорюваною. Ми розповідали, у яких сферах найбільше дискримінації та як з цим боротися.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.