Військова реабілітація нового покоління: у Полтаві відкрився Центр RECOVERY

Марія Бондар редакторка сайту
RECOVERY Полтава

У Полтаві відкрили новий реабілітаційний центр RECOVERY для військових. Це 12-й такий Центр в Україні. Його засновано Віктором і Оленою Пінчуками, які прагнуть допомогти Силам безпеки та оборони України. У цьому центрі щороку 2000 військових зможуть отримувати безкоштовну реабілітацію. 

Центр розташований на трьох поверхах в одній з головних медичних установ Полтавщини та обладнаний за найвищими стандартами, зокрема й інклюзивності.

Тут є два зали для фізичної реабілітації, апарати віртуальної реальності (VR), кабінети для ерготерапії, психолога і асистивних технологій. Є місця для масажу, магніто- і фізіотерапії, лазерної терапії. Все, щоб комплексно відновлювати втрачені функції верхніх і нижніх кінцівок на високому рівні. 

Засновник мережі RECOVERY Віктор Пінчук розповідає, що планувалося обладнати лише два поверхи, проте професійна команда закладу надихнула на те, щоб зробити все на повну міць. А головною метою є відкриття Центрів якомога ближче до дому поранених, щоб вони не втрачали зв’язку з рідними, адже це ще один важливий пункт в реабілітації. 

Усі хочуть так чи інакше брати участь у цій війні. Не всі можуть бути в гарячих точках на фронті, але всі прагнуть бути залученими в боротьбу. Для мене й моєї дружини Олени розбудова мережі RECOVERY є одним із найпріоритетніших напрямків нашої участі

У Центрі є палатне відділення. Воно може розмістити 51 пацієнта одночасно. Усі кімнати мають функціональні меблі, а весь простір — безбар’єрний. Є широкі двері та немає порогів. На підлозі — антиковзке покриття. В коридорах є поручні. Туалетні кімнати пристосовані для осіб на кріслах колісних.

Мультидисциплінарні команди Центру складаються з різних спеціалістів. Є фахівці з реабілітації, фізичні терапевти, ерготерапевти. Також є масажисти, асистенти, терапевти мови й мовлення, психологи. Кожному військовому роблять індивідуальний план реабілітації.

Завідувачка реабілітаційного центру RECOVERY в Полтаві Світлана Гриценко каже:

Наші пацієнти — це військові, які дістали під час бойових дій травми кінцівок, головного мозку, спинного мозку, периферичної нервової системи тощо. Проте в нас відновлюватимуться поранені не тільки з Полтавщини, а й з усієї України.

І додає: Я пишаюся, що тепер завдяки інноваційному обладнанню та сучасним умовам ми зможемо надавати нашим героям допомогу на найвищому рівні.

Центри RECOVERY є в різних містах України. Вони допомагають військовим безкоштовно. Якісну реабілітацію вже отримали 8500 захисників. Багато з них повернулися до виконання бойових завдань. Плани на майбутнє — розширити мережу до 18 Центрів. Тоді у RECOVERY зможуть допомагати 25 тисячам військових щорічно.

Тим часом мережа RECOVERY має вже три Центри реабілітації у Дніпрі, як вони працюють — читай далі. 

Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!

Категорії: Для тебе Новини