Виплати у разі зникнення чи полону військового — що передбачає закон

Анастасія Жиденко редакторка сайту
виплати родичам військових

У вівторок, 8 жовтня, Верховна Рада України проголосувала за внесення змін до законопроекту № 11407 Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей. Про це зазначила співголова фракції Європейська Солідарність Ірина Геращенко.

19 листопада президент Володимир Зеленський підписав законопроект. Відтепер військові зможуть самостійно визначити людей, які будуть отримувати кошти у разі їх потрапляння в полон або зникнення безвісти. 

Детальніше — у нашому матеріалі.

Зміни у законопроекті № 11407

Законопроект № 11407 підтримали 301 депутат. Після цього 11 жовтня спікер Ради Руслан Стефанчук підписав його та надіслав на затвердження Володимиру Зеленському. 

У документі зазначено, що якщо військовий не складе особистого розпорядження про те, хто отримуватиме виплати, то гроші розподілять рівними частинами по черзі.

Насамперед кошти спрямують дружині або чоловікові, а потім – законним представникам неповнолітніх дітей і людям з інвалідністю з дитинства, після чого гроші отримають батьки військовослужбовця.

Попри нововведення законопроект також має певні обмеження. Кошти не виплачуватимуться дітям, батькам та іншим особам, які отримують від військового аліменти. Це стосується й батьків, які були позбавлені батьківських прав.

Військовослужбовець має скласти особисте розпорядження на випадок полону. У іншому випадку гроші будуть виплачувати його родині рівними частинами. 

Раніше ми розповідали, як отримати допомогу сімʼям загиблих військових

Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!

Категорії: Для тебе Новини