Як знятися з розшуку у ТЦК: адвокати про єдиний законний спосіб

Анастасія Грубрина журналістка сайту
Як знятися з розшуку у ТЦК

Військовозобов’язані українці потрапляють у розшук у ТЦК у випадках, якщо не з’являються за повісткою, або ж якщо певні документи відсутні у системі. Статус у розшуку є потенційно небезпечним для військовозобов’язаних. Як знятися з розшуку у ТЦК — розповімо в матеріалі.

Як знятися з розшуку у ТЦК: що потрібно зробити

У випадку, якщо у ТЦК та СП помічають твій статус “у розшуку”, працівники установи можуть звернутися до поліції, аби тебе затримали та склали протокол про адміністративне правопорушення. З огляду на те, що його оформлюють у твоїй присутності, тебе доставлять до ТЦК.

У багатьох чоловіків останнім часом стали випливати повідомлення про порушення правил військового обліку. Це вже означає звернення ТЦК до поліції.

Юристи порталу INSEININ пояснили, що наявність статусу розшуку може обмежувати громадян в оформленні паспортних документів за кордоном, отриманні відстрочки, вступу до ВНЗ, бронюванні. Такий статус призначають тим, хто не з’явився за повісткою у ТЦК, не став на військовий облік або ухиляються від проходження служби.

Зняти відмітку про розшук може лише оператор ТЦК, якщо було подано запит до поліції про відсутність підстав затримання. Військовозобов’язаний має прибути до ТЦК особисто.

Там складуть протокол за ст. 210 або 210-1 КУпАП. Твою справу розглянуть і винесуть постанову. Після цього доведеться або сплачувати штраф, або оскаржувати рішення у суді.

Після оплати штрафу чи рішення суду можуть зняти відмітку про розшук.

Дистанційно, без особистої присутності скасувати свій розшук у більшості випадків неможливо. Це можливо тільки якщо розшук поставили помилково. У такому випадку оператор у ТЦК самостійно її прибере.

Адвокатка Катерина Аніщенко також поділилася, що лише особиста явка до ТЦК може виправити ситуацію. На цій думці сходяться чимало експертів з права.

Закрити провадження щодо військовозобов’язаного і прибрати статус розшуку можуть у випадку, якщо працівники припустилися помилки та відправляли повістку за неправильною адресою.

Тим, хто боїться йти до ТЦК самостійно, можна звернутися по допомогу адвоката. Фахівець може зробити запит до ТЦК з проханням повідомити про підстави оголошення людини у розшук.

Юридична компанія Prikhodko&Partners ділиться, що можна засвідчити причину неявки до ТЦК, але вона має бути поважною. Зокрема це можуть бути:

  • довідка з лікарні;
  • документи, які підтверджують сімейні обставини;
  • свідоцтво про зміну місця проживання.

Можна написати заяву з поясненням причин неявки до ТЦК вчасно. Після цього слід переконатися, що всі твої дані у реєстрах коректні. Тебе можуть направити на медичний огляд. Там варто зафіксувати проблеми зі здоров’ям, якщо вони є.

Після зняття з розшуку краще отримати офіційний документ про це. Якщо працівники ТЦК порушують твої права, потрібно звернутися до адвокатів по допомогу. Після цього можна подати скаргу до вищих інстанцій чи звернутися до суду.

Аби не потрапляти у розшук, слід вчасно оновлювати дані, перевіряти пошту та реагувати на дзвінки. А також не ігнорувати повістки. У випадку сумнівів краще консультуватися з правниками.

Раніше ми розповідали, чому поліція супроводжує ТЦК.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе Новини