США не мають мирного плану — головні тези Зеленського у Мюнхені

Анастасія Грубрина журналістка сайту
США не мають мирного плану — головні тези Зеленського у Мюнхені

Сьогодні, 14 лютого, розпочалася Мюнхенська конференція з безпеки, на якій можуть представити план завершення війни в Україні. На події присутній президент України Володимир Зеленський. Він виступив на прес-конференції для українських журналістів. Ми підготували найважливіші тези.

Тези Зеленського на Мюнхенській конференції

Під час спілкування з журналістами президент зачепив багато тем. Про найважливіше — по черзі.

Заяви про мир, США і НАТО

Я не бачу, що є готовий план у Сполучених Штатів. Я вважаю, що це дуже важливо. Я передав президенту Трампу, що я готовий у будь-який момент.

Зеленський заявив, що наразі Сполучені Штати не мають чіткого мирного плану, який можна було б представити. Попри те, що на Мюнхенській конференції його можливо мали презентувати. На це очікували міжнародні партнери.

Україна готова говорити про все, і знає свої найбільші ризики, сказав Зеленський. Він додав, що наша держава готова на будь-які дії, щоб зупинити Путіна, однак відповідно до міжнародного права.

Ми довіряємо НАТО, ми довіряємо цим гарантіям безпеки. Я прагматично говорю і вважаю, що це найдешевший варіант для всіх.

Зеленський повідомив, якщо Україна не вступить до НАТО, то повинна мати 1,5 млн армію. На сьогодні Трамп вважає, що Україна не може бути в НАТО.

Зеленський повідомив, що під час телефонної розмови з Дональдом Трампом 12 лютого він прямо сказав йому, що Путіну довіряти не можна пише Українська правда

—  Він сказав мені: Я думаю, що Путін хоче вирішити війну. Я сказав йому, що той — брехло, можеш на це покладатись. Сподіваюсь, ти натиснеш на нього, бо я йому не вірю.

Президент також зазначив, що вже мав досвід перемовин із Путіним у 2019 році, коли було досягнуто домовленостей про перемир’я, але вони так і не були реалізовані.

—  Що важливо —  не робити рішень про Україну без України. Це принципова позиція. І я маю на увазі всіх наших людей.

За словами Зеленського, ризиків у переговорах з Путіним для Трампа немає, оскільки він сильніший за Путіна.

Але думаю, є ризики для всього світу. Тому що… у нас набагато більше ризиків, ніж у США. З усією повагою до дорослих хлопців.

Обмін полоненими

У Зеленського запланований візит до Об’єднаних Арабських Еміратів. Там обговорюватимуть гуманітарні питання та обміни полоненими. Після цього президент планує розмову з Реджепом Ердоганом.

Я не хочу просто так зустрічатися з росіянами. Коли ми кажемо про порядок зустрічей, я вже казав, спочатку Америка, потім Європа, а потім росіяни.

Курщина та Покровський напрямок

  • Ймовірно, Росія знову попросила допомогу в КНДР. Ворог намагається залучити 2-3 тисячі північнокорейських військових на Курському напрямку.

— А поки ми бачимо пару тисяч, які вони додатково просять. Це точно не через хороше життя. У них втрати і вони щось просять.

  • Останніми днями на Покровському напрямку покращилася ситуація.

Я думаю, важливо почути, що в нас останніми днями на Покровському напрямку ситуація краща. Без якихось деталей. Але, я б так сказав, ми там впевненіші, ніж були.

Можливий напад РФ на країни НАТО

Президент заявив, що вже наступного року Росія може напасти на країни НАТО. За словами Зеленського, росіяни готують 15 нових дивізій. Це близько 100-150 тисяч людей для наступу. Їх тренуватимуть і, можливо, розмістять на території Білорусі.

— Ми думаємо, що вони всі, або ж частково будуть на території Білорусі. Це — 100-150 тисяч людей. Це велике угруповування. Я не впевнений, що воно піде у наступ на Україну. Але може бути, що воно піде як до України, так і до Польщі чи країн Балтії.

Розміщення військового контингенту в Україні

Мапа контингенту вже готова. Військові попрацювали. Вона непублічна.

За словами Зеленського, Україна готова до того, що країни-партнери відмовляться відправляти свої війська, і миротворчі війська будуть лише з українців.

Однак у таких обставинах українське військо потрібно добре озброїти.

Гарантії від США

Якщо у нас буде 150 літаків F-16, 25 систем Patriot, навіщо нам команди США та Європи? На переговорах буде дуже складно.

Президент повідомив, що наша країна хоче мати гарантії від США.

Виступ Зеленського на Мюнхенській конференції з безпеки запланований на 17:30. У межах конференції президент проведе зустрічі з представниками адміністрації Дональда Трампа.

Зустріч із Путіним і потенційна мирна угода

Президент заявив, що готовий зустрітися лише з однією людиною в Росії — Путіним. І лише для того, щоб завершити війну пише Ukraine now.

Але така зустріч можлива тільки після узгодження спільного мирного плану з президентом Трампом та країнами ЄС.

—  Мирною угодою може бути лише план про закінчення війни, який передусім повинен бути проговорений між президентами України та США. Також потрібно, щоб важливу роль відігравали країни Європи.

Україна не може дозволити собі просто дати паузу Путіну без реальних гарантій.

Я не хочу бути людиною, яка допомогла Путіну окупувати мою країну. Мені важливо тиснути на Путіна, Трамп має всі повноваження запровадити санкції.

Перемовини щодо корисних копалин

Зеленський готовий зустрітися з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом для обговорення договору щодо українських корисних копалин. Водночас він не готовий підписувати угоду поспіхом.

—  Готовий зустрітися із віцепрезидентом США Венсом і обговорити договір про наші корисні копалини. Утім, підписувати все —  не готовий.

Президент Зеленський окреслив ключові виклики для України, наголосивши на необхідності чіткої позиції партнерів щодо підтримки нашої країни. Він закликав США та ЄС до більш активної участі в мирному врегулюванні та гарантіях безпеки для України.

Раніше Дмитро Кулеба розповідав про можливі сценарії закінчення війни.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе Новини