Етер чи ефір? За яким правописом складатимуть НМТ у 2025 році

Ірина Танасійчук журналістка сайту
Етер чи ефір? За яким правописом складатимуть НМТ у 2025 році

У 2019 році стартував тестовий період використання нового правопису української мови, який добіг кінця у 2025. Відтепер українці послуговуються новою версією правопису, тому діють оновлені правила написання деяких слів. 

Чи стосуватиметься це НМТ-2025 та яким правописом користуватимуться при складанні тестів — на це питання відповіли в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО). 

За яким правописом складають завдання на НМТ-2025

Заступник директора УЦОЯО Валерій Бойко розповів, що у тестах, які учасники отримають під час НМТ-2025, будуть використані ті норми, які є чинними для нового українського правопису.

— Можливо, у текстах з української мови та літератури ви будете вживати вже ті слова і словосполучення, які досі ріжуть нам вухо, коли ми їх чуємо. Можливо, побачите священник з двома літерами н, прочитаєте етер, авдиторія, Гемінгвей, — зазначив він. 

Але Бойко запевнив, що усі завдання, які стосуватимуться перевірки розділів програми ЗНО з української мови, наприклад, фонетики, будови слова та лексики, будуватимуться на тих нормах правопису, які не зазнали змін.

— Тому в тестах ви побачите текстові норми, які вже відповідають новому правопису і завдання, які скеровані на перевірку незмінених новим правописом норм української мови, — підсумував він.

Відтак немає потреби створювати новий демонстраційний тест з української мови, адже ні складність, ні структура тесту, ні програма не змінилася. Торішні тести цілком виконують свою функцію і можуть допомогти у підготовці до іспиту, додали в центрі. 

А коли починається реєстрація на НМТ-2025 та що важливо знати про неї — читай в нашому матеріалі. 

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе Освіта