Суперечки в інтернеті: чому нам подобаються та як потрібно реагувати

Анастасія Жиденко редакторка сайту
Соціальні мережі

Після важкого робочого дня більшість задля відпочинку користується різними соціальними мережами та активно свайпає сторінки з метою побачити якусь цікавинку. 

Іноді перегляд коментарів у інстаграмі або твіттері займає найбільше часу, бо саме це покращує самопочуття та є формою розваги та відпочинку. Існують різні дописи — від практичних порад до військово-політичних прогнозів. Кожен по-різному реагує на певні події, тому й зʼявляються жваві дискусії.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як? розповіли про ключові причини того, чому ж нам подобається, коли інші сперечаються в інтернеті. Якщо тобі це знайомо, обов’язково прочитай інформацію, яка зазначається у нашій статті.

Втеча від реальності

Інколи ми прагнемо відволіктися від важких робочих або домашніх справ. Коли вже складно розв’язувати життєві питання, вибір втечі до іншої реальності стає очевидним. Переглядаючи чужі коментарі у різних соціальних мережах, ми несвідомо ховаємося в цифровому оточенні, бо так простіше. Але не варто забувати, що важливим є усвідомлювати, скільки часу ти проводиш в інтернет-суперечках.

Підтвердження думки

Інфопростір наповнений сотнями коментарів. Насамперед ми маємо обирати для розгляду ті, які будуть розвивати нашу зацікавленість та збігатися з нашими роздумами. Усе-таки це може позитивно на нас вплинути.

“Свої-чужі”

Кожен прагне мати однодумців та опонентів. Через спільні інтереси та ставлення до певних ситуацій ми шукаємо “своїх”. Але також нам важливо відстоювати свою позицію перед “чужими”. Саме тому ми постійно щось коментуємо.

Відчуття щастя та задоволення

Декілька секунд прочитання тексту допомагає нам швидко отримати порцію дофаміну — наситити організм енергією та бажанням розвиватися далі по життю.

Фото: Pexels

Синдром втрачених можливостей

Найсуттєвіша причина того, чому ми проводимо час читаючи коментарі — страх пропустити цікаву інформацію або вигідну для себе пропозицію. Саме це спонукає нас годинами свайпати сторінки, щоб ознайомитися з усіма новинами та бути в контексті подій.

Перегляд різних коментарів у соціальних мережах є корисним, бо це вчить нас, як відстоювати власну думку та допомагає знайти однодумців. Але не варто зловживати. Памʼятай власні цілі, контролюй мислення, пізнавай себе, регулюй свою поведінку в інтернеті.

Раніше зазначали, як українці рятуються від втоми.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.