Кожна п’ята заявка — від жінок. Міноборони про попит рекрутингу до ЗСУ серед українок

Ірина Танасійчук журналістка сайту
Рекрутингові центри

Рекрутингові центри Міністерства оборони отримують 20% з усіх звернень від жінок. Про це повідомив уповноважений представник Міноборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець в ефірі телемарафону Єдині новини, передає Укрінформ

На його думку, це говорить про значний потенціал для жінок в армії. Тепер вони мають ширші можливості для реалізації на військовій службі. На які вакансії наразі найвищий попит розповідаємо далі. 

Рекрутингові центри отримують 20% звернень від жінок: що відомо

За словами Олексія Бежевця, серед осіб, які звертаються до рекрутингових центрів і загалом цікавляться службою в Збройних силах України, частка жінок подекуди доходить до 20%.

— Це говорить про те, що потенціал значний. Для жінок на сьогодні є можливість знайти себе у військовій службі, реалізуватися як фахівцю. Нормативних обмежень цього не має, — впевнений представник міністерства оборони.

Щодо попиту на вакансії серед усіх рекрутів, найбільшу популярність мають посади у підрозділах, пов’язаних із безпілотними літальними апаратами, наземними дронами, а також вакансії у розвідці. Також є попит на вакансії, пов’язані зі службою в штабах.

Нагадаємо, що згідно з даними Міністерства оборони, наразі у Збройних силах служать 67 тисяч жінок. З них 19 тисяч —  працівниці на невійськових посадах, а решта — військовослужбовиці. 

Натомість в армії досі спостерігається явище “скляної стелі” — проблеми горизонтальної гендерної сегрегації. Жінки рідко обіймають бойові посади, які вважаються традиційно чоловічими. Зазвичай їм доводиться займатися діловодством, кухарством тощо. 

Детальніше про кількість жінок в Силах оборони та з якими проблемами вони стикаються ми розповідали раніше. 

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе