Платформа Пульс: як бізнес може поскаржитися на державні органи

Анастасія Грубрина журналістка сайту
Платформа Пульс

Підприємці в Україні вимушені роками працювати у важких умовах — пандемія, війна, підвищення податків… Попри все, наші проекти виживають, а деякі навіть масштабуються за кордон. Аби в українських бізнесів було менше викликів та більше можливостей для розвитку, запустили спеціальну платформу.

На ній підприємці зможуть повідомляти про перешкоджання роботі конкретними державними органами чи працівниками. Розповідаємо, що про це відомо.

Платформа Пульс: як бізнес може скаржитися на державні органи

Міністерство економіки запустило платформу Пульс. На ній підприємці зможуть подавати скарги на державні органи та конкретних працівників. Платформу назвали збором зворотного зв’язку про взаємодію із державою.

Ти можеш поділитися досвідом, наскільки ведення бізнесу в Україні зрозуміле та безперешкодне. Станом на 8 квітня думкою поділилися вже понад 45 тисяч користувачів. Вони оцінили рівень ведення бізнесу в Україні на 5,8 з 10 можливих балів.

Найбільше позитивних відгуків лишають великі та середні підприємства переробної промисловості, малий бізнес у галузі інформації та телекомунікацій, малий бізнес у галузі сільського / лісового господарства.

Найбільше негативних відгуків держава отримує від великого бізнесу у галузі переробної промисловості, малого бізнесу в інших видах послуг, малого бізнесу в гуртовий та роздрібній торгівлі.

Найкраще оцінюють ведення бізнесу в Україні Закарпатська, Львівська, Тернопільська, Чернівецька та Черкаська області. Найнегативніше оцінюють ведення бізнесу в Україні у Київській, Волинській, Сумській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

Нині платформа перебуває на бета-тестуванні. Користувачі можуть оцінити роботу 22 державних органів. Поступово кількість органів влади для оцінювання зросте.

Завдяки цьому інструменту можна буде побачити об’єктивну вимірювальну картину якості держпослуг і ефективніше та швидше реагувати на проблеми підприємців, — повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Проект був ініційований президентом України, а розроблений Міністерством економіки у партнерстві з Мінцифри. Фінансується проект коштами USAID і UK Dev.

Як бізнесу поскаржитися на державні органи

Для того, щоб поділитися скаргою на роботу державних органів, на платформі Пульс потрібно авторизуватися завдяки банк ID чи Дія.Підпис. Потім заповни дві форми — довгу та коротку.

У короткій формі оцінюються базові критерії: закриття та відкриття бізнесу, наявність чи відсутність незаконних перевірок тощо. У довгій формі ти можеш поділитися досвідом детальніше. Саме в довгій формі ти можеш описати, яка саме людина з державного органу чи сам орган перешкоджають роботі твого бізнесу тощо.

Довга форма потрапить до урядового контактного центру або ж до Ради бізнес-омбудсмена, залежно від глибини проблеми. Відповідь на скаргу ти отримаєш в особистому кабінеті на платформі Пульс.

Оцінити поки можна такий перелік державних органів:

  1. Офіс з розвитку підприємництва та експорту
  2. Екосистема Дія
  3. Міністерство цифрової трансформації України
  4. Міністерство економіки України
  5. Державна служба України з питань праці
  6. Державне агентство резерву України
  7. Державна служба експортного контролю України
  8. Експортно-кредитне агентство
  9. Фонд розвитку підприємництва
  10. Державна інноваційна фінансово-кредитна установа
  11. Державна регуляторна служба
  12. Державна податкова служба
  13. Державна митна служба
  14. Держпродспоживслужба
  15. Правоохоронні органи
  16. Бізнес омбудсмен України
  17. Національний банк України
  18. Обласні військові адміністрації
  19. Органи місцевого самоврядування
  20. Бізнес-асоціації
  21. Громадські організації
  22. Центри підтримки підприємців Дія.Бізнес

Раніше ми розповідали про обов’язковий податок, який бізнес має сплатити до 20 квітня.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.