Азов став 1-м корпусом Нацгвардії: що це означає та як нова реформа зміцнить армію

Ірина Танасійчук журналістка сайту
1-й корпус азов

Національна гвардія України створила два корпуси під головуванням командира 12-ї бригади спеціального призначення Азов та командир 13-ї бригади оперативного призначення НГУ Хартія.

Про це доповіли у прес-службі НГУ. Що це означає та хто увійшов до складу корпусу — розповідаємо далі. 

1-й корпус Нацгвардії Азов: які бригади увійшли до складу

У межах реформи управління Сил оборони було ухвалено рішення про створення нового оперативно-тактичного з’єднання у складі НГУ. До його складу увійшли такі підрозділи:

  • 1-ша президентська бригада оперативного призначення Буревій;
  • 12-та бригада спеціального призначення Азов;
  • 14-та бригада оперативного призначення Червона Калина;
  • 15-та бригада оперативного призначення Кара-Даг;
  • 20-та бригада оперативного призначення Любарт.

У Нацгвардії зазначили, що корпусна система дозволить покращити комунікацію між військовими та зробити армію ефективнішою.

Реформа врахувала досвід війни з Росією, зокрема потребу у швидкому маневруванні, здатності утримувати великі території та проводити контрударні дії.

Корпусна структура підвищить гнучкість і стійкість військ та підрозділів Нацгвардії, які залучені до виконання завдань. 

Командиром 1-го корпусу НГУ став командир 12-ї бригади спецпризначення Азов Денис Редіс Прокопенко.

У своєму зверненні з нагоди створення корпусу він заявив, що Азов першими в Україні почали впроваджувати стандарти НАТО в підготовці особового складу, в організації роботи штабів, плануванні операцій та управління військами в ході ведення бойових дій. 

— Азов змінив обличчя української армії. Увійшов в історію і продовжує творити її щодня. Ми довели всьому світу, що українське військо — це могутня сила, професіонали високого рівня, які здатні робити неможливе.

Він певен, що досвід Азову стане міцним фундаментом для нового корпусу, котрий об’єднає п’ять бригад Національної гвардії України, які відтепер стають єдиним цілим. 

Корпусна система: чим відрізняється від бригади та інших групувань

Раніше Головком ЗСУ Олександр Сирський розповів про перехід на корпусну структуру управління. Корпус — це організаційна структура військових формувань на оперативному рівні, яку застосовують в арміях багатьох країнах світу. 

До складу корпусу входить кілька бригад, об’єднаних у єдину структуру з чітким командуванням. Це угрупування має визначену зону відповідальності. Командир корпусу несе відповідальність за всі підпорядковані йому бригади. 

Корпус складається приблизно з п’яти бригад. Очільники бригад звітують перед командиром, який забезпечує формування єдиного бойового підрозділу. 

На відміну від тимчасових угруповань, корпус — це постійна військова структура, хоча окремі підрозділи можуть змінюватися.

Нагадаємо, що в ЗСУ діє така ієрархія військових формувань: 

  • відділення;
  • взвод;
  • рота;
  • батальйон або артилерійський дивізіон (в ракетних військах та артилерії);
  • полк;
  • бригада — це тактичне військове з’єднання, є в усіх видах збройних сил та родах військ;
  • корпус — об’єднання кількох бригад.

Нагадаємо, що свого часу Денис Прокопенко наголошував на необхідності переходу до дивізіонної структури армії. Що це означає — ми розповідали раніше. 

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.