У неділю, 6 квітня, Київ та область зазнали ударів балістичними ракетами Іскандер-М. Однак не всі з них вдалося збити, а внаслідок обстрілу зафіксували влучання.
Начальник управління комунікацій командування Повітряних сил Юрій Ігнат пояснив, у чому саме причина таких наслідків.
Збивати ракети стало важче: Ігнат про причини
Як заявив представник ПС ЗСУ, в процесі війни противник модернізує засоби повітряного нападу, зокрема БпЛА, крилаті та балістичні ракети. Це, своєю чергою, ускладнює роботу української ППО, зокрема західних систем.
— Ключове слово — ускладнює, а не унеможливлює, — підкреслив Ігнат.
Щодо зенітного ракетного комплексу Patriot, то ця система здатна працювати по аеродинамічних цілях (літаки або крилаті ракети) в радіусі до 150 км, а також по балістичних ракетах, але лише в радіусі кількох десятків кілометрів.
— Захистити великі території від балістики неможливо, зважаючи на те, що Patriot у нас не так багато. Військовослужбовці Повітряних Сил на посту і роблять усе можливе, аби збити якомога більше російських ракет та дронів, — підсумував військовий.
Не може працювати на 360°: експерт про недоліки Patriot
Авіаційний експерт Костянтин Криволап висловив свою думку щодо роботи установок ППО Patriot на YouTube-каналі РБК-Україна.
— Два Іскандери взагалі не можна було збити, тому що вони фактично не долітали до Києва, а фактично тільки Київ більш менш захищений, — зазначив він.
На його думку, це пов’язано зі специфікою розташування і використання систем. Над Києвом збивали більше ракет, бо балістика летіла до тих місць, які прикриває Patriot.
Однак західна система ППО працює “напівсферою”, з радіусом близько 30 кілометрів. Вона не здатна працювати на 360°, тому для захисту міст зазвичай використовують одразу три системи.
Раніше ми розповідали, що Зеленський повідомляв про нестачу ракет для Patriot.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.