Деякі ділянки не оновлюють навмисно. Засновник DeepState про закритий функціонал карти

Ірина Танасійчук журналістка сайту
deepstate

Фото: Збройні Сили України

Мапа бойових дій DeepState віднедавна розпочала співпрацю з Міністерством оборони України, а також зі службами евакуації, військовими та ДСНС.

І хоч мапа має лише одну версію, існують окремі “закриті функціонали”, які недоступні звичайним користувачам. А деякі ділянки фронту не оновлюються, якщо про це просять військовослужбовці. Про це в інтерв’ю OBOZ.UA розповів співзасновник проекту Deepstate, аналітик Роман Погорілий.

Карта Deepstate має закриті ділянки фронту — деталі з інтерв’ю Романа Погорілого

Попри думку, що є дві версії мапи Deepstate — для Міноборони та для пересічних користувачів, Роман запевняє, що це не так. Мапа для всіх однакова, лиш має певні закриті функціонали суто для військових, які їм допомагають.

Натомість команда Deepstate розробляє OSINT-систему, але це відокремлений проект, що не стосується мапи.

Але мапа для всіх одна. Ніяких поділів там не відбувається, окрім того, про який я сказав, — розповів засновник мапи бойових дій.

Щодо оновлення мапи із запізненням у кілька днів, про яке попереджають читачів при вході на сайт, Роман пояснює, що цей дисклеймер, найімовірніше, приберуть.

А ще додає, що немає жодної мапи у світі, яка б показувала поточну ситуацію секунда в секунду. Адже якась місцевість зараз є безпечною, а за секунду вона може стати небезпечною.

Щодо актуальності мапи, засновник каже, що те, що можна, наносять на карту оперативно. Але буває, що про затримку просять військові, адже нанесення цих зон на мапу створить небезпеку для воїнів. І якщо такі ситуації трапляються, то модератори затримують оновлення мапи:

Якщо є розуміння, що це створить небезпеку для військовослужбовців — а вони, їхні безпека та життя для нас — пріоритет — то в такому разі це навіть не обговорюється.

Щодо щоденного оновлення мапи, то інформація, що збиралась протягом усього дня, аналізується, перевіряється та позначається залежно від ситуації й розвитку подій.

Співпраця Deepstate та Міноборони: у чому потреба укладання офіційного меморандуму

Вважалося, що Міністерство оборони співпрацює із Deepstate з самого початку. Однак виявилося, що увесь цей час аж до 13 березня 2024 року співпраця була неофіційною.

Коли мапа почала використовуватися Міністерством, а у соцмережі X були пости для колег міністра з інших країн, щоб показати контрнаступ та інші деталі, зав’язалося знайомство.

Спершу ресурс відзначили нагородами, а вже згодом вирішили підписати офіційний меморандум. Це дозволить співпрацювати з представниками влади в певних областях. Але запевняють: не йдеться про підкуп або спроби тиснути на засновників.

Тобто ніхто не вказує, ніхто не забороняє, ніхто не купляє тощо. На сьогодні наше суспільство, на жаль, звикло мислити так: коли в приватному секторі з’являється державний, одразу відбувається якийсь тиск — купили, підім’яли, заборонили, самі командують… Ні.

Роман обіцяє, що карта Deepstate залишиться такою ж незалежною, як і раніше. А ця співпраця спрямована суто на допомогу Збройним силам. Він вважає, що це доводить потрібність і користь сервісу для всіх.

А про ситуацію на фронті сьогодні можна дізнатися з карти бойових дій на 8 квітня

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.