Місце, де канал йде під землю: ескалація на півночі Часового Яру — що відомо

Вікторія Мельник журналістка сайту
Часів Яр

Північний фланг Часового Яру — неймовірно складний для українських оборонців відрізок. Росіяни штурмують населений пункт, стирають його з лиця землі.

Генштаб повідомляє: на Краматорському напрямку українські воїни зупинили 15 спроб противника прорвати нашу оборону в районі Часового Яру, де відбулося понад половину з усіх боїв. 

Заступник командира 2 штурмового батальйону 5 окремої штурмової київської бригади ЗСУ Олексій Тарасенко в ефірі телемарафону Єдині новини ведучій Яні Брензей розповів про стан справ поблизу Часового Яру та пояснив, чому там виникла така важка ситуація.

У місці, де канал Сіверський Донець — Донбас йде під землю, утворюється широка ділянка, через яку можна пробувати перейти водну перешкоду, наче по мосту.

— Це ділянки, які значно складніше утримувати через відсутність протитанкової перешкоди, такої як канал, — каже Олексій Тарасенко.

Водночас він зауважив, що зараз говорити про плани окупантів доволі складно: противник атакує безперервно.

Натомість якби ми побачили, що він бере паузу, тоді можна було б говорити про концентрацію сил для масштабного штурму. Наразі ми цього не спостерігаємо.

Так коментує ситуацію заступник командира 2-го штурмового батальйону 5 окремої штурмової київської бригади ЗСУ.

Раніше голова прес-служби 26 артилерійської бригади ЗСУ Олег Калашніков розповідав 24 Каналу, що канал є оборонним рубежем для ЗСУ, його обладнували для перешкоджання просуванню ворога.

З північного боку канал іде під землю на 700 м, тож там окупанти й намагаються його штурмувати.

— Росіяни намагаються постійно нас штурмувати й хочуть прорватися. Хоча сам по собі канал є не дуже значною перешкодою, але все-таки по ньому йде наш оборонний рубіж, — розповів Олег Калашніков.

Канал Сіверський Донець — Донбас: на карті

Нині бійці на найгарячішому напрямку потребують РЕБів. Долучитися до збору на РЕБ можна за:

Цими вихідними ЗСУ уразили підводний човен російського флоту, який базувався у Криму: читай детальніше, що про це відомо.

Головне фото: колаж 93-тя ОМБр Холодний Яр, Вікіпедія

Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!