Принципи війни у 2024 році від Залужного: що відомо про новий дизайн військових операцій

Богдана Макалюк журналістка сайту
Принципи війни 2024: Валерій Залужний розкрив головні аспекти

Українцям цікаво знати, як розвиватимуться бойові дії та який характер матиме війна у 2024 році. Різні експерти дають різні прогнози, але вони можуть не мати повної картини подій та інформації, тому варто слухати лише офіційних осіб.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний оприлюднив принципи війни на 2024 рік. Їх можна побачити на сайті ЗСУ. Ми розповімо про головне з опису головнокомандувача.

Принципи війни у 2024 році

Залужний аналізує те, як змінюється характер війни в Україні. Він зауважує, що не варто повністю відкидати чинні доктрини, які описують процес підготовки та ведення операцій.

— Ми лише повинні усвідомлювати, що вони постійно змінюватимуться та наповнюватимуться новим змістом. Принципи ж оперативного мистецтва залишаться незмінними, — йдеться у повідомленні.

Основними причинами зміни стратегії, форм та способів застосування військ Залужний називає розвиток озброєння та військової техніки, а особливо безпілотних систем.

Безпілотні системи, поряд з іншими новітніми видами озброєнь, є чи не єдиним інструментом виходу з воєнних дій позиційної форми, які є у часі не вигідними для України з цілої низки причин, — акцентує він.

Головнокомандувач говорить, що необхідно шукати “нові форми застосування” для українського війська. Серед причин, які до цього спонукають, є зокрема нестабільна політична ситуація навколо України, що призводить до скорочення військової підтримки та недостатня ефективність санкційної політики.

Також викликами сучасної війни, на думку головкома, є:

  • вичерпання запасів ракет, боєприпасів, засобів ППО;
  • конфлікти на Близькому Сході, які ослабили увагу до України;
  • перевага людських ресурсів противника;
  • недосконалість нормативно-правової бази в України та часткова монополізація українського оборонно-промислового комплексу.

Не оминає він і питання мобілізації. За його словами, Росія має суттєву перевагу у мобілізаційному людському ресурсі, а українські державні інституції неспроможні покращити стан комплектування Сил оборони без застосування непопулярних заходів.

Тому Залужний вважає, що чи не основним варіантом здобуття переваги над противником є опанування всім арсеналом порівняно дешевих, новітніх та вкрай ефективних засобів, які швидко розвиваються. Тобто Україні необхідно суттєво збільшити спроможності безпілотних систем та інших новітніх технологічних систем.

Новий дизайн військових операцій, за словами Залужного, має ґрунтуватися не лише на просторово-часових показниках бойових дій, а й на створенні “вирішальних умов”.

Йдеться про:

  • досягнення абсолютної переваги в повітрі, особливо на висотах, які забезпечують ефективне ураження, розвідку, спостереження та логістику;
  • позбавлення противника можливостей вести наступальні або оборонні дії;
  • підвищення мобільності своїх військ та повне обмеження мобільності військ противника;
  • безпечний вихід на визначені рубежі, взяття під контроль важливих районів місцевості;
  • позбавлення противника можливостей відновлювати втрачене положення та нарощувати зусилля.

Які проблеми української армії треба розв’язати

Головнокомандувач Збройних Сил також говорить про проблеми української армії, які необхідно розв’язати. За його словами, треба підвищити ступінь безконтактності ведення бойових дій і, як наслідок, знизити рівень втрат. Також знизити ступінь участі традиційних засобів ураження у виконанні бойових завдань, забезпечити ведення бойових дій з обмеженим залученням важкої бойової техніки.

Він вважає, що необхідно завдавати масованих раптових ударів по об’єктах критичної інфраструктури в Росії, важливих комунікаціях без застосування дорогих в експлуатації та виробництві ракет та пілотованої авіації. А щоб цього досягти, треба створити абсолютно нову державну систему технологічного переозброєння.

— З урахуванням вже фактично чинної системи застосування, знайдених технічних рішень та вже сформованої системи управління і набутого досвіду, а також за поглядами партнерів у сучасних умовах, створення такої системи з необхідним обсягом виробництва, може тривати до п’яти місяців, — стверджує Залужний.

Зазначений термін обумовлений необхідністю створення відповідних організаційних структур та їхнього комплектування, підготовки персоналу, ресурсного забезпечення, формування необхідної інфраструктури, логістики та розроблення доктринальної бази.

Зважаючи на це, у 2024 році Залужний пропонує основні зусилля зосередити на:

  • створенні системи забезпечення ЗСУ високотехнологічними засобами;
  • впровадженні нової філософії підготовки та ведення воєнних дій з урахуванням обмежень.

Раніше очільник ГУР Кирило Буданов розповів, коли розпочнеться український контрнаступ у 2024 році.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.