Уникнути friendly fire й аналізувати роботу кожного дрона — як розвиватимуть технологію UA DroneID

Анастасія Грубрина журналістка сайту
Міноборони повідомило про розвиток технології UA DroneID

У Міністерстві оборони України розповіли про укладення меморандуму про розвиток інноваційної технології UA DroneID спільно з Мінцифри, ГО Аеророзвідка та CossackLabs. Що відомо про нову технологію — читай у матеріалі.

Міноборони повідомило про розвиток технології UA DroneID

Центр інновацій Міноборони раніше вже представив країнам НАТО технологію інтеграції дронів з системою DELTA.

Інтегрована технологія допоможе мінімізувати дружній вогонь, зберегти більше наших дронів та аналізувати використання безпілотників.

Про це заявила заступниця міністра оборони з питань цифрових трансформацій Катерина Черногоренко.

У Міноборони працюють над тим, щоб DELTA забезпечувала всі потреби військових. Нову технологію встигли протестувати в бойових умовах з ударними дронами.

Технологія UA DroneID має на меті підвищити безпеку та ефективність місій, забезпечити ситуаційну обізнаність на полі бою. Надалі завдяки технології українські військові зможуть аналізувати використання безпілотників.

— Україна — перша країна, що стикається з роботизованою війною. Постійний технологічний розвиток допоможе підвищити ефективність безпілотників та прибрати людину з поля бою, — додала Катерина Черногоренко.

DELTA — українська розробка, створена за стандартами НАТО. Це система, яка відображає поле бою в реальному часі, а також повітряну, наземну, морську ситуацію на цифровій мапі. У ній військові можуть обмінюватися повідомленнями та стежити в режимі реального часу за ударами дронів.

Раніше ми розповідали про закритий функціонал карти DeepState.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.