Інтерпол допоможе Україні розслідувати воєнні злочини РФ — у чому полягає співпраця

Ірина Танасійчук журналістка сайту
Інтерпол допоможе Україні розслідувати воєнні злочини РФ — у чому полягає співпраця

Відтепер Україна зможе залучати до розслідувань воєнних злочинів інструменти Інтерполу. Таке рішення оголосили у ході зустрічі Генерального Секретаря Інтерполу Вальдесі Укрізи із начальником Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Нацполіції України Віталієм Касапом

За інформацією Національної поліції, під час щорічної конференції голів Національних центральних бюро Інтерполу, де ухвалили рішення, взяли участь 310 співробітників правоохоронних органів зі 150 країн світу. Розповідаємо детально про важливість цієї угоди. 

Інструменти Інтерполу допоможуть у розслідуванні воєнних злочинів РФ

Віталій Касап зазначив, що відомство провело тривалу роботу, щоб розблокувати можливість використання інструментів Інтерполу у справах геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів.

— Україна та інші країни світу нарешті здобули таку можливість в рамках Резолюції Генеральної Асамблеї Інтерполу 2010. Відповідне роз’яснення буде надано Генеральним Секретаріатом Інтерполу всім країнам вже на цьому тижні, — сказав він.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії Генеральний секретаріат Інтерполу не опрацьовував запити від України щодо розслідування воєнних злочинів. Там посилалися на статтю 3 статуту організації, яка забороняє Інтерполу втручатися у розслідування справ воєнного характеру. 

Перегляд цього питання був принципово важливим для України для встановлення справедливості та притягнення до відповідальності російських злочинців. 

В рамках конференції вдалось провести важливі перемовини з представниками країни Європи та досягти широкої підтримки щодо переобрання України на другий термін поспіль членом Європейського Комітету Інтерполу.

Членство України у комітеті закінчується цього року, і обрання чотирьох нових членів відбудеться у травні-червні.

Віталій Касап провів низку двосторонніх зустрічей із представниками різних країн. Серед них США, Німеччина, Польща, Греція, ОАЕ, Ізраїль, Франція, Велика Британія, Японія, Швеція, Італія, Бельгія, Колумбія, Балтійські країни.

Також Україна взяла участь у засіданні проектної команди Інтерполу та країн-учасниць проекту I-Force. Його мета полягає у підтримці правоохоронних органів у боротьбі з організованою злочинністю та транснаціональними загрозами, що виникають внаслідок збройного конфлікту в Україні. 

Нагадаємо, що Нідерланди також зробили свій внесок у розслідування воєнних злочинів та передали для цього мобільну лабораторію

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.